Předposlední Prostějov vyhrál v Jihlavě

• 4
Předposlední tým první hokejové ligy ve 34. kole překvapivě získal tři body za výhru v Jihlavě. Favorit soutěže podlehl Prostějovu 3:5. Vedoucí Beroun naopak přes počáteční problémy porazil poslední Kometu Brno 4:2.

Jihlava - Prostějov 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Jihlavští hokejisté v této sezoně třikrát Prostějov porazili, ale ve středu na něj nestačili. Trápení Dukly začalo již ve čtvrté minutě, kdy poprvé inkasovala po střele Hrubého a během celého zápasu neustále jen dotahovala náskok hostů. Vyrovnat se jihlavským nepodařilo ani při závěrečném náporu při power play, naopak Černý cenné vítězství Prostějovu pojistil.
Branky: 13. Kaňkovský, 24. Bakus, 51. Morava - 4. a 22. Hrubý, 15. Janeček, 29. Hradecký, 59. Černý. Rozhodčí: Hodek - Pokorný, Marek. Vyloučení: 8:9, navíc Morava - Palinek oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 1660.

Beroun - Kometa Brno 4:2 (1:1, 3:1, 0:0)
Zápas prvního celku tabulky s posledním se zprvu vyvíjel dost překvapivě. Brňané šli po dvou velkých šancích v 8. minutě do vedení, ale za 25 vteřin odpověděl v přesilovce přesnou dorážkou Křesťan. Úvod druhé části pak vyšel Berounu ideálně, když během necelých tří minut vstřelil dvě branky.  Přestože v polovině zápasu hostující Jiří Sedláček z přesilovky snížil na rozdíl jediného gólu, o tři minuty později svým druhým gólem, tentokrát kuriózním, rozhodl zápas domácí útočník Víšek. Brněnský brankář Hübl si totiž jeho střelu nešťastně srazil lapačkou za brankovou čáru. V poslední třetině už vedoucí tým s přehledem uhájil další vítězství.
Branky: 23. a 33. Víšek, 10. Křesťan, 21. Frolík - 8. Meixner, 31. J. Sedláček. Rozhodčí: Ondřej - Havlín, Kureš. Vyloučení: 6:8, navíc Sedláček (Brno) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 1600.

Mladá Boleslav - Kadaň 1:1 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
V úporné bitvě týmů bojujících o účast v play off měli zpočátku navrch hosté, kteří v 17. minutě skórovali z přečíslení. Ve druhé polovině zápasu se aktivita přenesla na hole domácích. Weiss a Oliverius nastřelili tyčku a až z drtivého závaru před kadaňskou brankou vytěžil vyrovnání Toužimský. Utkání se nerozhodlo ani v infarktovém prodloužení, kdy na trestné lavici seděli současně tři domácí hráči.
Branky: 46. Toužimský - 17. Vobořil. Rozhodčí: Kubeš - Geisler, Holub. Vyloučení: 7:5, navíc Žák (Boleslav) 10 min. Diváci: 1670.

Chomutov - Písek 8:4 (1:1, 5:0, 2:3)
Chomutov byl po celé utkání lepší, a když v první třetině ještě nedokázal svoji převahu brankově zužitkovat, skončila nerozhodně. Poté domácí zvýšili tlak, začalo se jim dařit střelecky a za stavu 4:1 donutili Písek střídat brankáře. Ve třetím dějství, když na ukazateli svítilo 7:1, chomutovští hokejisté polevili v rychlosti i přesné střelbě a Písek rychlými brejky zkorigoval na čtyřbrankový rozdíl.
Branky: 4. a 40. Polodna, 25. a 34. Jíra, 22. Szákal, 27. Boušek, 34. Charousek, 49. Martenek - 11. Jelen, 45. Hřebejk, 51. Procházka, 51. Kubeš. Rozhodčí: Florián - Stulák, Souček. Vyloučení: 8:8, navíc Neckář (Písek) do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 1200.

Ústí nad Labem - Havířov 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)
Ústecký tým využil převahu v celém zápase k výraznému vítězství. Ve 4. minutě ujel domácí kapitál Hodek a blafákem překonal havířovského brankáře Vrbu. Ve 13. minutě si ústecký obránce Drábek šikovně objel branku hostů a zasunul puk pod brankáře. O pět minut později upravil Staněk bombou od modré čáry stav první třetiny na 3:0. Minutu a dvě sekundy po první přestávce snížil po chybě domácí obrany Luka a hosté ožili. Jejích stranu však zmrazila Buďova branka a na začátku 40. minuty přidali další góly Zdráhal a znovu Hodek. V poslední části už převahu Slovanu gólově využil pouze Šulc.
Branky: 4. a 40. Hodek, 13. Drábek, 18. O. Staněk, 26. Buďa, 40. Zdráhal, 43. Šulc - 21. Luka. Rozhodčí: Štěpán - Bertlík, Richter. Vyloučení: 7:5. V oslabení: 1:0. Diváci: 3000.

Hradec Králové - Opava 7:3 (4:1, 2:1, 1:1)
Hradec položil základ důležitého vítězství hned v první třetině. Hubáček se prosadil dvakrát a s jeho pomocí získali domácí hokejisté po dvaceti minutách náskok tří branek. Jejich převaha však pokračovala, opavští inkasovali ve druhém dějství ještě dvakrát a vydařený večer korunoval Hubáček v poslední třetině svým třetím gólem.
Branky: 7., 20. a 52. Hubáček, 10. Domin, 17. Polák, 25. Roubík, 26. Fořt - 14. Hruška, 33. Rozum, 44. Zdeněk. Rozhodčí: Chlaň - Novák, Špring. Vyloučení: 7:5. Využití:4:1. Diváci: 900.

Olomouc - Třebíč 2:1 v prodl. (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
Po průměrné a vyrovnané první třetině byli třebíčtí hokejisté aktivnější, ale do vedení šla Olomouc po pěkném Ministrově gólu v závěru druhé části. Po přestávce byli domácí lepší, ale nevyužili ani minutu a 18 vteřin trvající přesilovku pět na tři. V závěru zdramatizovala Třebíč utkání vyrovnávacím gólem Holého, který padl tři minuty před koncem řádné hrací doby. O výhře Olomouce rozhodl v prodloužení po sólovém úniku Karný.
Branky: 39. Ministr, 61. Karný - 57. Holý. Rozhodčí: Smeták - Lipina, Kurajský. Vyloučení: 5:8, navíc Žiška (Třebíč) 10 minut. Diváci: 1580.