ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Petr Janeček, MAFRA

Olomouc volá SOS! Chybí obránci, zoufá kouč Fiala

• 0
Trenérovi olomouckých hokejistů Petru Fialovi se rozpadla obrana a bez tří důležitých beků Hanáci prohráli v Kadani. Se Šumperkem se loučil dvěma góly Daniel Vrdlovec.

Šestnáctiletý obránce Alex Rašner si odbyl premiéru v A-týmu olomouckých hokejistů. V Kadani nebodoval, připsal si dvě trestné minuty a vracel se ve středu s prohrou 2:3. Od trenéra Kohoutů Petra Fialy není nasazení mladého beka ani tak odměna za jeho talent a píli, ale hlavně zoufalý vzkaz: SOS!

Na čele olomouckého kouče přibývají před blížícím se play-off hluboké vrásky. Rozpadla se mu totiž obrana. Na marodce má tři důležité beky: Nedbálka, Ondruška a od pondělí i klíčového ostřelovače Houdka. "Jeho ztráta mě nejvíce mrzí, protože to s ním vypadá špatně. V současné situaci je to pro nás průšvih," nezastírá Fiala.

Houdek je s nespecifikovaným zraněním po operaci a sezona pro něj zřejmě skončila. Po operaci ramena je také Michal Nedbálek, ani s jeho návratem už Fiala nepočítá.

A teď dobré zprávy pro něj a fanoušky Mory: po zranění kotníku začal s tréninkem terminátor Jiří Ondrušek, dva zápasy po nucené pauze už odehrál také veterán Lhotský. Návrat chystá i centr Ministr. Připravený je (ve středu odpočívající) lídr Jiří Dopita.

A do konce ledna ještě může - měl by - generální manažer Hanáků Erik Fürst posílit tým. S Houdkem a Mariem Cartellim, který před časem odešel do Itálie, totiž Olomouc přišla o ofenzivní obránce s nebezpečnou střelou. A ti jsou důležití především v přesilovkách. Po zaváhání v Kadani ztrácí Mora na vedoucí Mladou Boleslav pět bodů.

Ze třetího vítězství v řadě se naopak radoval Šumperk. Lepší loučení se dresem Draků si Daniel Vrdlovec ani nemohl přát. Šikovný útočník, který odchází do extraligové Slavie, si možná naposledy za Salith zahrál v utkání proti Písku a na vítězství 4:1 měl velkou zásluhu, protože v závěru střetnutí dal dvě branky.

Šumperk tak navázal na úspěchy s Olomoucí a Mladou Boleslaví a pokračuje v boji o desátou příčku. "Dvě třetiny jsme se do zápasu nemohli dostat. Nebruslilo nám to, navíc Písek hrál opravdu výborně. V poslední části se ale náš výkon zlepšil a byly z toho konečně tři body," radoval se trenér Zdeněk Moták.

Vyrovnané utkání se zlomilo v závěru. Za stavu 1:1 zařídil domácím vedení Tesařík, který si sjel do palebné pozice mezi kruhy. Těsný náskok pojistil v 58. minutě Vrdlovec a stejný hráč se trefil i při závěrečné power-play hostů. "Daniel nepodal úplně oslnivý výkon, ale je to hráč, který má čich na góly, a to potvrdil. Tím nám hodně pomohl," poznamenal Moták.