Obránce Duba pomohl Prostějovu

Prostějov, Olomouc - V osmnáctém kole hrál Prostějov s favorizovaným Chomutovem nerozhodně 1:1 i po prodloužení, při samostatných nájezdech však byli úspěšnější hosté. Olomouc podlehla v páteční předehrávce v Ústí nad Labem drtivě 1:8 a zůstala v tabulce beznadějně poslední.

"Před zápasem bych bod bral, ale s trochou štěstí jsme mohli mít i tři,“ řekl trenér prostějovských Jestřábů Aleš Flašar.

Jediný gól domácích a celkově svůj již šestnáctý v sezoně vstřelil v úvodní třetině Říha, v polovině zápasu vyrovnal Polodna.

Ozdobami zápasu byli oba brankáři. Vojtek i Horčička inkasovali pouze v oslabení.

V týmu se poprvé představil vsetínský obránce Lukáš Duba, který se do první ligy přišel rozehrát.

„Bude u nás minimálně do Vánoc, a přesně takové hráče potřebujeme,“ poznamenal Flašar.

Nepovedený zájezd

Poslední Olomouc svůj zápas v Ústí předehrávala již v pátek a bez zraněných Kříže a Chyby prohrála 1:8.

„Celkově to byl nepovedený zájezd, přijeli jsme o hodinu později, takže jsme po té dlouhé cestě šli přímo z autobusu na led,“ povzdychl si trenér Olomouce Kamil Přecechtěl.

Ten převzal olomoucký tým v pondělí a ve dvou domácích zápasech získal pět bodů.

„Snažíme se víc napadat, hrát agresivněji, což na domácí soupeře platilo, ale tak chytrý tým, jako je Ústí, to dokáže potrestat. Navíc jsme nastoupili s jednou lajnou juniorů,“ poznamenal kouč.

Již v pondělí se hraje další kolo a Olomouc v něm přivítá Kadaň. „To je pro nás kontaktní zápas. Musíme dostat soupeře pod tlak a využít jeho chyb,“ dodal Přecechtěl, jehož tým ztrácí na dvanáctou Kadaň šest bodů. Prostějov zajíždí do Mladé Boleslavi.