Tomáš Semrád (vpravo)  nahrával a Miroslav Třetina pálil. Díky nim vyhrál...

Tomáš Semrád (vpravo) nahrával a Miroslav Třetina pálil. Díky nim vyhrál Havlíčkův Brod v Pelhřimově 3:2. | foto: Luboš Vácha

Třetina se v Kotlině loučil s kariérou vítězně, teď ho čeká trenérská dráha

• 3
Nevstřelil vítězný gól, nepřipsal si ani asistenci, přesto byl ve středečním druholigovém hokejovém derby mezi Havlíčkovým Brodem a Žďárem nad Sázavou Miroslav Třetina největší hvězdou. Dvaačtyřicetiletý útočník Bruslařského klubu dal totiž definitivně sbohem své dlouhé hráčské kariéře.

„Moc bych si přál, aby dorazilo co nejvíc lidí,“ svěřil se před utkáním dlouholetý kapitán brodského A-týmu.

Počet diváků v hledišti sice nikomu asi dech nevyrazil, nicméně přes dvanáct set lidí není na druhou ligu rozhodně málo. Co by za takovou návštěvu dal leckterý prvoligový mančaft.

Atmosféra byla od začátku až do konce naprosto skvělá, včetně parádního chorea pro hvězdu večera. A ve finále i výhra zůstala v Kotlině, i když pouze dvoubodová za výsledek 4:3 v prodloužení.

Je čas končit. V Brodě jsou mladší a lepší kluci, říká loučící se Třetina

„Byl to strašně těžký zápas. Třéťa se loučil se svojí bohatou kariérou a my všichni jsme kvůli němu chtěli tohle derby vyhrát,“ přiznal hlavní kouč brodského A-týmu Aleš Kraučuk.

Výhru vystřelil Moučka

Domácí hokejisté ve slavnostním duelu se žďárským rivalem nejprve prohrávali, pak vedli, poté znovu ztráceli, nicméně tři minuty před koncem se jim podařilo srovnat a v prodloužení pak Jaroslav Moučka vstřelil vítězný gól.

„Mám strašnou radost kvůli týmu, kvůli gólmanovi a hlavně kvůli Třéťovi, že se tahle rozlučka tak krásně povedla. A musím ocenit i diváky, kteří vytvořili skvělou atmosféru. Strašně moc děkujeme,“ vzkázal Kraučuk.

Lukáš Endál (vlevo) z Tábora a Miroslav Třetina z Havlíčkova Brodu

Jihlavský rodák Miroslav Třetina, který se ale v průběhu své kariéry stal jednoznačně havlíčkobrodskou ikonou, se tedy loučil vítězstvím. A teď už se může naplno věnovat své trenérské kariéře v Hockey Talent Academy Jaromíra Pytlíka v Telči.

„Dětí je dost, všechno šlape, jsem spokojený,“ hlásil s úsměvem. „I když teď taky dost bojujeme s náklady na energie a další věci,“ přiznal.