Kohouti jsou i přes prohru druzí

• 1
Střední Morava - I přes domácí porážku 1:3 s Havlíčkovým Brodem uhájili druhé místo v moravské skupině první ligy hokejisté Olomouce. Pomohlo jim k tomu zaváhání Sarezy Ostrava, která prohrála 3:6 s Mladou Boleslaví. Před vlastními fanoušky se nedařilo ani Prostějovu, který 1:3 podlehl Vrchlabí, čímž mu narostla ztráta na šestou Jihlavu už na dvanáct bodů.

Pátý triumf v sezoně si připsal Šumperk, když dokázal 6:3 přestřílet Most. Od předposledního Prostějova už jej tak dělí jen tři body.

Dvě téměř dvouminutové přesilovky 5 na 3 se výrazně podepsaly pod porážkou Olomouce s Havlíčkovým Brodem 1:3.

Domácí dvojnásobnou přesilovku nevyužili v 16. a 28. minutě, hosté naopak měli podobnou výhodu ve 25. minutě a dokázali ji využít ve druhý gól.

"Obě přesilovky jsme sehráli mizerně, beci si dávali nesmyslné přihrávky a kvůli tomu jsme ani takové výhody nedokázali využít," posteskl si olomoucký kouč Petr Vlk.

Bez ohledu na nevyužité přesilové hry Hanáci podali nejslabší výkon v sezoně a do očekávaného tlaku se dostali až ve třetí třetině. "Vůbec nevím, co se s námi stalo.
Ale je pravda, že jsme začali hrát až v posledních dvaceti minutách," řekl olomoucký kapitán Richard Brančík.

"Brod už měl ale na své straně náskok dvou branek a musím uznat, že jsme sice měli převahu, ale on stále výborně bránil," doplnil.

Vlažný vstup do zápasu se Olomouci nestal poprvé. Proti Havlíčkovu Brodu sice v 6. minutě Vrdlovec zařídil vedení, v dalším průběhu ale domácí hráli bez většího nasazení.

Zápas v Šumperka zlomil Dušan Bařica. Chvíli před první přestávkou vyrovnal ve dvojnásobné přesilovce na 2:2, v polovině utkání proměnil trestné střílení za faul na Robina Kováře a otočil na 3:2.

Trestné střílení si před tím vyzkoušeli i hosté, Míka poslal Most do vedení 2:1. Hosté devět minut před koncem dotáhli na rozdíl jediné branky, ale závěr vůbec nezvládli.
Místo tlaku ve dvou minutách dvakrát inkasovali.

Prostějovští hokejisté utrpěli šestou porážku za sebou. V 51. minutě sice Opatovský v přesilové hře pěti proti třem vyrovnal, ale hosté v závěru strhli vítězství na svou stranu.

Tvrdek skóroval v klasické početní výhodě a tři sekundy před koncem upravil na 3:1 pro Vrchlabí Vantuch při prostějovské power-play.
'
"Vůbec nevím, co se stalo. Ale je pravda, že jsme začali hrát až v posledních dvaceti minutách." olomoucký kapitán Richard Brančík