Momentka z utkání Jihlava - Chomutov

Momentka z utkání Jihlava - Chomutov | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Jihlavští hokejisté propouštěli, pak dostali naděleno od Chomutova

• 5
Odjeli s vysokým debaklem 0:8 z Havlíčkova Brodu, a tak si chtěli reputaci napravit v pondělní předehrávce 35. kola první ligy, ve kterém hokejová Dukla Jihlava hostila Piráty z Chomutova. Nepovedlo se, tým padl 2:6.

Vzhledem k vysoké prohře s Brodem se navíc vedení rozhodlo k ráznému ukončení spolupráce se dvěma mladými hokejisty.

Odešel dvaadvacetiletý Tomáš Karpov, který byl v Jihlavě na hostování ze Sparty Praha a smlouvu v Jihlavě má až do konce sezony, tudíž se mu Dukla bude snažit pomoct najít adekvátní angažmá.

A tým z Vysočiny také opustil čtyřiadvacetiletý Adam Mikšovský, který byl hráčem Zlína a nyní se dohodl s Jihlavou na rozvázání smlouvy. I v jeho případě bude Dukla společně s agentem hokejisty vyhledávat vhodné angažmá.

"Když sem přišli, tak jsme si od nich slibovali, že budou nosiči výkonnosti," očekával jednatel Dukly Bedřich Ščerban. "Byli tady však na hostování a nepodařila se jim role splnit," okomentoval situaci.

Podle Ščerbana prý ale nebyly rozhodující prohry z derby s Třebíčí a poté s Havlíčkovým Brodem, ve kterých Dukla dvakrát selhala.

"Byl to spouštěcí mechanismus, ale už delší dobu jsme se o tom s trenéry bavili," vyjádřil se k oběma hráčům. S mladíky se ale Dukla rozešla bez problému. "Řekli jsme si na rovinu, že nesplnili očekávání a vzhledem k tomu, že zde byli na hostování, před nimi dostali možnost domácí hráči," dodal.

A jak vypadal samotný zápas? I přesto, že v minulém kole s Havlíčkovým Brodem jihlavská Dukla prohrávala již v 10. minutě 3:0, ani tentokrát se nedokázala z rychle inkasovaných branek poučit a už v první minutě lovil ze své brány první gól mladý nadějný brankář David Rittich. Navíc branka padla v početní převaze Dukly a o to horší to pro domácí bylo.

Studená sprcha na úvod tak Jihlavany zaskočila a Rittich musel čelit několika nebezpečným průnikům, které si hosté dokázali vytvořit. Do konce první třetiny už ale změny průběžného skóre nebyly.

Jenomže tým z Vysočiny nastoupil do druhého dějství, po akci 2 na 1 neomylně zakončil chomutovský Nikola Gajovský a Dukla smolný vstup zopakovala.

Nedá se říct, že by hosté polevili, přesto ještě v téže minutě snížil Petr Domin. Jeho trefa spíše vyplynula ze špatného postavení brankáře Hanuljaka, který jihlavskému špílmachrovi nechal odkrytou celou pravou stranu své klece.

Kvůli špatnému důrazu v brankovišti ale o pět minut později dokázali Piráti Chomutov znovu odskočit na dvoubrankový rozdíl a tentokrát pro Duklu již těžko dosažitelný. V polovině zápasu musel na chvíli odstoupit chomutovský brankář Hanuljak, kterému kvůli zásahu do masky tekla krev.

Vývoj zápasu to ale nijak neovlivnilo, a tak se dominující Chomutov proti týmu, který před zápasem prošel změnami, jež potvrzovalo devět juniorů v jihlavském dresu, nenechal rozptýlit a odjel s výhrou 6:2.

Jihlavský trenér Petr Vlk považuje za rozhodující úvodní hrubku. "Vstoupili jsme do toho tak, jak jsme vstoupili," marně hledá slova. "Hrajeme přesilovou hru, hrubka jako blázen a hned prohráváme. Toho tak zkušený tým dokáže využít," komentoval.

Snaha ale znát byla. "Já nemůžu vytknout, že by snaha nebyla, ale soupeř využil našich chyb," zhodnotil zápas Vlk.