V akci vsetínský David Březina (ilustrační snímek).

V akci vsetínský David Březina (ilustrační snímek). | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

První liga: Kladno přehrálo Slavii, Vsetín dal jedenáct gólů Kadani

• 21
Atraktivní souboj Kladna se Slavii skončil v 36. kole první hokejové ligy jednoznačnou výhrou 7:2 pro Středočechy. Karlovy Vary zdolaly 3:1 Havířov, Kadaň utržila ostudu ve Vsetíně, kde prohrála 0:11.a vedoucí Budějovice zvítězily 4:1 v Ústí nad Labem.

České Budějovice v 29. minutě vedly 2:0. Cestu za třemi body hostům v 45. minutě zkomplikoval kontaktním gólem útočník Lukáš Volf, ale Motor přidal další dvě branky. Ústečtí hráči dostali tři desetiminutové tresty za nesportovní chování.

V Karlových Varech vydržel bezbrankový stav až do 37. minuty, kdy se při přesilovce pět na tři prosadil domácí centr Stanislav Balán po přihrávkách Tomáše Rachůnka a Sabahudina Kovačeviče. Havířov odpověděl o dvě minuty později zásluhou útočníka Jana Maruny.

17:30 Havířov - Kladno

Vítězný gól zařídil Rachůnek 23 vteřin po začátku třetí třetiny. Tři body Západočechům pojistil v 57. minutě útočník Jakub Flek, u jehož trefy asistovali Rachůnek a podruhé v utkání i obránce Vladimír Sičák. Energie bodovala v osmém duelu v řadě, Havířov si připsal třetí porážku za sebou.

Kladno se radovalo z pátého triumfu po sobě, naopak Pražané prohráli po pěti vítězstvích. Dvakrát se trefili útočníci Patrik Machač a Miloslav Hořava. Domácí se třikrát prosadili z přesilovek. Rytíře zdobí mimořádná ofenzivní síla, za poslední tři zápasy nastříleli 24 branek.

Přerov doma po první třetině prohrával s Litoměřicemi 1:3, ale v prostřední části čtyřmi brankami duel otočil. Ve třetí dvacetiminutovce k nim přidal ještě tři zásahy a radoval se z vysoké výhry 8:3. Dvěma góly k ní přispěli sedmnáctiletý útočník Karel Plášek mladší a Jiří Goiš. Litoměřice odešly podeváté za sebou z ledu jako poražený tým.

Třebíč rozhodla o výhře 4:2 nad Prostějovem v prostřední třetině, v níž otočila skóre z 0:1 na 4:1 během deseti minut a tří vteřin. Horácká Slavia se v 38. minutě v rozmezí 38 sekund dvakrát prosadila v dvojnásobné početní výhodě a odskočila do tříbrankového vedení. Jestřábům se v poslední části jen povedlo upravit skóre. Tým z Vysočiny doma uspěl pojedenácté v řadě a celkově před vlastními fanoušky bodoval třináctkrát za sebou.

Frýdek-Místek porazil předposlední Benátky nad Jizerou 3:1 a ukončil sérii pěti proher. Nerozhodný stav 1:1 zlomil v čase 55:10 bek Jakub Matyáš. Výhru hostů pojistil polský forvard Aron Chmielewski z trestného střílení.

Vsetín zvítězil ve čtvrtém utkání za sebou, naopak kadaňští Trhači prohráli popáté v řadě. O jedenáct branek Valachů se postaralo deset střelců.

První hokejová liga

výsledky 36. kola

HC Benátky nad Jizerou - HC Frýdek-Místek 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 15:18 Chrtek (Z. Král, Havlín) - 39:16 Štumpf (Pechanec, Zahradníček), 55:10 Matyáš (Štumpf, Kvasnica), 58:39 Chmielewski. Rozhodčí: Grech, Veselý – Coubal, Toman. Diváci: 192.

HC Benátky nad Jizerou Stezka (Žajdlík) – Havlín, Husa, Kunst, Jan Bednář, Maier, Mirochnikov, Jandejsek – Jeník, Chrtek, Z. Král – Psota, Bittner, Hrníčko – Jašek, R. Veselý, Bělohorský – Kuťák, Šír, Wiencek.

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Strmeň) – Bartko, Zahradníček, Haman, Ovčačík, Matyáš, Piegl, D. Stránský – Kofroň, O. Kovařčík, Chmielewski – Štumpf, Pechanec, J. Kalus – Kvasnica, Bajtek, Christov – Franek, Przybyla, Kafka.

HC Energie Karlovy Vary - AZ RESIDOMO Havířov 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 36:10 Balán (T. Rachůnek, Kovačevič), 40:23 T. Rachůnek (Sičák, Flek), 56:42 Flek (T. Rachůnek, Sičák) - 38:18 Maruna (Rác, R. Havel). Rozhodčí: Jechoutek, Vokřál – Beneš, Kotlík. Diváci: 2076.

HC Energie Karlovy Vary F. Novotný (Kuchař) – Sičák (A), Krejčí, M. Rohan, Podlipnik, T. Kvapil, Kovačevič, A. Rulík – T. Rachůnek, Balán (A), Flek – Stloukal, Kverka, Kohout – Tuominen, Skuhravý (C), Gorčík – Vachovec, M. Zadražil, Osmík.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (K. Šimeček) – Drtil, Luža, Krisl (C), Chroboček, R. Havel (A), Dudek, Mrowiec – M. Kalus, Hudeček, Tomi – Maruna, Rác, Pořízek – Baláž, L. Bednář, Kanko – Gřeš, Cihlář, Fronk.

SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:1, 4:0, 0:1)

Branky: 27:54 Dolníček (P. Kratochvíl), 33:34 Gajarský (Paták), 37:19 Kusko (R. Erat, P. Kratochvíl), 37:57 Nedbal (R. Erat, Dolníček) - 14:19 Havlík (Nouza, Divíšek), 54:27 Divíšek (Nouza). Rozhodčí: Doležal, Barek – Kreuzer, Šperl. Diváci: 1222.

SK Horácká Slavia Třebíč Dostál (Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Furch, Čejka (A), Hort, Půža, Jiří Wasserbauer – P. Kratochvíl, Dolníček (C), R. Erat (A) – Paták, Kusko, Malec – D Horký, Mlynář, Ferda – Gajarský, Süss, Matěj Novák.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Groh) – M. Drtina, D. Kolář, A. Holík, Havlík, Žovinec, Rašner – Nouza (A), Divíšek (A), Starý – Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský – Nestrašil, V. Meidl, L. Luňák – Zabloudil, Prokeš, Fiala – Švec.

VHK ROBE Vsetín - SK Trhači Kadaň 11:0 (4:0, 3:0, 4:0)

Branky: 04:18 P. Beránek (Kucharczyk, Ostrčil), 13:51 Karafiát, 15:52 Podešva (Slováček, Vávra), 17:26 Protasenja (Kucharczyk, P. Beránek), 27:34 Kucharczyk (Kopta, Teper), 29:57 Kopta (Markovič, Frolo), 39:59 Slováček (Podešva, Vávra), 42:24 Illéš (Holomek, Dundáček), 50:25 D. Krenželok (Markovič, Březina), 55:37 Slováček (Vávra, Dundáček), 57:07 Markovič (Frolo, Březina). Rozhodčí: Fiala, Kopeček – Adamec, Poruba. Diváci: 2819.

VHK ROBE Vsetín Šurý (Horčička) – Frolo, Ostrčil, Janáček, Teper, Dundáček, Holomek, D. Krenželok – Markovič, Kopta, Březina – Protasenja, Kucharczyk, P. Beránek – Slováček, Podešva, Vávra – Karafiát, Illéš, Vítek.

SK Trhači Kadaň Tadeáš Dvořák (18. Spěšný) – Trefný, R. Černý, Blaha, Šesták, Kadeřávek, Szathmáry, Cestr – Kůs, Hejcman, Krejčiřík – O. Procházka, Havlíček, Chlán – Tupý, Rindoš, Wágner – Macháček.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky: 17:14 Machač (R. Přikryl, Štich), 19:45 Machač (Zelingr, Svedlund), 29:06 M. Hořava (Kurjanov, J. Kloz), 31:31 T. Kaut (Zelingr), 41:17 D. Tůma (J. Kloz), 43:39 M. Hořava (P. Hořava, Kurjanov), 44:47 Redlich (Zikmund) - 06:11 Račuk (Pohl, Endál), 25:37 Z. Doležal (Endál, Šafránek). Rozhodčí: Škrobák, Sýkora – Votrubec, Ševic.

Rytíři Kladno Cikánek (Stahl) – Kehar, P. Hořava, Veber, F. Matula, Zelingr, Repe, Štich – Machač, Zikmund, T. Kaut – Redlich, Kurjanov, R. Přikryl – J. Kloz, D. Tůma, Kubík – Pekr, Svedlund, M. Hořava.

HC Slavia Praha Frodl (44. Vecka) – Ryzák, Pohl, Štibingr, Šmíd, Kasík, Barák, Kolařík – Endál, Krliš, Šagát – M. Ondráček, Račuk, Jankovský – Z. Doležal, J. Doležal, Šafránek – Nedvídek, Kubica, Šergl.

HC ZUBR Přerov - HC Stadion Litoměřice 8:3 (1:3, 4:0, 3:0)

Branky: 13:59 Šlahař (T. Doležal, T. Sýkora), 21:51 Lenďák (F. Dvořák, Goiš), 23:54 Plášek ml., 24:21 Malina (T. Sýkora, T. Doležal), 32:34 Plášek ml. (Plášek, Pšurný), 46:29 Goiš (Zbořil, F. Dvořák), 49:05 Plášek (F. Dvořák, Lenďák), 59:01 Goiš (Milan Procházka, Lenďák) - 02:08 Kantner (Kantner, Kusý), 05:49 M. Kadlec (Bílek), 19:39 Bílek (L. Doudera, Jebavý). Rozhodčí: Přikryl, Koziol – Měkýš, Gančarčík. Diváci: 1678.

HC ZUBR Přerov Šimboch (21. Klimeš) – Malina, Chmelíř, Zbořil, M. Novotný, Pala, O. Horák, Lenďák – T. Doležal, T. Sýkora, Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Plášek ml. – Plášek, F. Dvořák, Goiš – Š. Kratochvíl, Gago, Navrátil.

HC Stadion Litoměřice Michajlov (Wolf) – M. Jandus, Smetana, Jebavý, Pavlas, Gaspar, L. Doudera, L. Chalupa – Hanták, Miškář, Kantner – M. Kadlec, R. Pilař, Václavek – M. Havelka, Bílek, Helt – Kusý, Stříbrný, J. Veselý.

HC Slovan Ústí nad Labem - ČEZ Motor České Budějovice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 44:02 L. Volf (Roubík) - 10:54 Fillman (Galamboš), 28:17 Heřman (Fillman), 49:54 Nedorost (Galamboš, L. Květoň), 58:54 L. Květoň (Vlček). Diváci: 1 307.

HC Slovan Ústí nad Labem Volke (Soukup) – Bernad, Šenkeřík, Husák, M. Vágner, M. Zdvořáček, Hes, Vaněk – Smolka, Roubík, L. Volf – Kružík, Vrdlovec, D. Merta – M. Chalupa, Severa, Macek – T. Jandus, Najman, Navarra.

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Gába) – Kutlák, Kučný, Fillman, Pýcha, F. Novák, Pavlin, Vráblík – L. Květoň, Galamboš, Nedorost – M. Bárta, Vlček, Čermák – Heřman, Rob, Jonák – Dostálek, Doktor, Martin Novák.