Ústečtí hokejisté se radují z branky, autor Martin Šagát úplně vlevo. | foto: Martin Adamec, MAFRA

Hokejisté Ústí přehráli v prvním semifinále Havlíčkův Brod

• 0
Hokejisté Ústí nad Labem potvrdili v úvodním duelu semifinále první ligy s Havlíčkovým Brodem roli favoritů a v domácím prostředí si připsali výhru 4:2.

Severočeši vstřelili všechny branky v přesilovkách, zatímco hostům se hra v početní převaze vůbec nedařila. Druhý zápas se v Ústí hraje v úterý.

Na začátku třetí minuty potrestal Martin Šagát faul brankáře Jaroslava Suchana, kterého za další dvě minuty překonal pohotovou střelou mezi kruhy Lukáš Handlovský. Hosté pak nevyužili téměř dvouminutovou početní výhodu pět na tři, naopak v závěru první třetiny skóroval Kamil Černý v přesilovce při vyloučení havlíčkobrodského Kempného.

Hosté však ani při tříbrankové ztrátě nesložili zbraně a v úvodu druhé třetiny snížili na 2:3, když ústeckého brankáře Zdenka Orcta překonali Martin Zábranský a Václav Meidl. Severočeši kontrovali přesnou střelou Roka Pajiče, když hrál soupeř v oslabení po trestu pro hráčskou lavici.

V třetí třetině udrželi oba brankáři čisté konto. Hostující Slipčenko zneškodnil trestné střílení Milana Mikulíka, Havlíčkovu Brodu pak ale závěrečná devadesátisekundová hra bez brankáře už k dalšímu gólu nepomohla.

Ústí nad Labem - Havlíčkův Brod 4:2 (3:0, 1:2, 0:0)

Branky: 3. Šagát, 5. Handlovský, 18. Černý, 35. Pajič - 24. Zábranský, 29. V. Meidl. Rozhodčí: Kalivoda, Jílek - Padevět, Špringl. Vyloučení: 9:7, navíc Holec (H. Brod) 10 min. Využití: 4:0. Diváci: 4014. Stav série: 1:0.