Radost budějovických hokejistů po dalším gólu do branky Šumperka. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Budějovický kouč Bělohlav nebyl s výkonem spokojený. Hokejistům vyčinil

• 0
Doma odehrál nový tým českobudějovických hokejistů v první lize dva zápasy. V premiéře proti Havlíčkovu Brodu se netrefil a s takticky výtečně hrajícím sokem prohrál 0:3. V posledním kole proti Šumperku si v čase 4:26 brali hosté jediný možný oddechový čas na zápas. Bylo to za stavu 3:0 pro domácí.

Nakonec vyhráli Českobudějovičtí 4:0 a posunuli se v tabulce na pátou příčku. V sobotu od 17.30 hodin nastoupí na ledě Kadaně, která je desátá. Stejně jako o Šumperku i o Kadani platí, že za sebou má první zápasy s Mladou Boleslaví a Olomoucí. S oběma favority celé soutěže prohrála 1:4.

V utkání se Šumperkem měly České Budějovice další šance, ale měl je i soupeř. Jako by domácí brali zápas za jasnou záležitost. Zvlášť, když po třech gólech nastřelil v 8. minutě Kotalík prudkou ranou tyčku a v 11. minutě se do tyčky z otočky trefil i Třetina. Vypadalo to na příděl pro hosty. "Každý si chtěl dát gól," poznamenal obránce vítězů Jan Novák, který na první branku nahrál a čtvrtou vstřelil.

Při vedení svého týmu se však hra nelíbila trenéru Radku Bělohlavovi. Ve třetí třetině si vzal time-out. "Vyvrcholila naše nespokojenost," konstatoval kouč. Nemohl být nadšený z toho, že jeho svěřenci nedbali na obranu. "Bohužel, až moc jsme se uspokojili," řekl po utkání Bělohlav. "Přestali jsme hrát svoji hru a soupeř nás začal přehrávat."

Připomněl několik vyložených šancí, které pochytal brankář Halmoši. "Na tom budeme muset zapracovat," plánoval trenér. "Nebýt gólmana, mohlo to v desáté minutě být i tři dva."

Hra jeho týmu se mu zamlouvala znovu až po zmíněném oddechovém čase ve třetí části. "Získali jsme tři body, ale v některých fázích to byl hodně nezodpovědný výkon." Takový, který by na Kadaň nemusel stačit. I tak hosty čeká těžký zápas. Ve středu budou České Budějovice hrát doma s Litoměřicemi.