Momentka z prvoligového zápasu České Budějovice - Ústí nad Labem.

Momentka z prvoligového zápasu České Budějovice - Ústí nad Labem. | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Budějovičtí hokejisté se výhrou v Kadani zachránili v první lize

• 0
Hokejisté ČEZ Motoru potřebovali v sobotu nutně uhrát alespoň bod, aby se definitivně zachránili v první lize. Cíl splnili, z Kadaně si odvezli tři za výhru 2:1. O oba góly se v přesilovkách postaral útočník první formace David Kuchejda. V šesté i čtyřicáté minutě dorážel puky za záda brankáře domácích.

"Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme získali potřebný bod, nebo tedy tři, k záchraně. Bylo to pro nás důležité," mohl si po utkání oddechnout hlavní trenér Motoru Petr Rosol.

Kouče ale i přesto trochu mrzela druhá třetina, kdy Budějovice přestřílely domácí jasně dvacet ku šesti. První větší šanci druhé části zaznamenal až v 25. minutě Rob, který ač byl přímo před brankářem Strmeňem, přestřelil. Vysoko nad brankou skončila také střela Platila. Nadějněji vypadala o půl minuty později rána Ferebauera, tu však Strmeň vyrazil do rohu hřiště.

"Škoda, že jsme nedali nějaký pojišťovací gól. Myslím si, že jsme si zasloužili vyhrát, protože jsme měli více šancí. Dnes rozhodlo, že jsme dali dva góly a domácí jen jeden," doplnil Rosol.

Českobudějovický tým se tak může se sezonou rozloučit bez nervů. Ve středečním posledním zápase s Berounem už nebudou body důležité. Hráči Motoru si ho budou chtít užít společně s fanoušky. Zápas začne v 17.30 hodin.

Pro diváky chystá vedení Motoru řadu překvapení. Chce tak poděkovat za letošní vysoké návštěvy. Do Budvar arény se tak příznivci hokeje dostanou za dobrovolné vstupné (minimálně se však bude vybírat 20 korun).

Peníze ze vstupného chce Motor věnovat mládeži na nákup nových dresů s velkým M na prsou. Klub chce po sezoně navázat novou spolupráci s občanským sdružením, které se stará právě o mladé hokejisty.

"Jako malý jsem také vzhlížel k hráčům áčka a toužil jsem stát se v budoucnu Motorákem. To samé bychom rádi v těch nejmenších vypěstovali i my. Proto chceme, aby klub opět vystupoval jednotně jako Motor a aby v dresech s M nastupovali všichni od základny po A tým," vysvětluje myšlenku generální manažer Motoru Stanislav Bednařík.

Slavnostní program bude pokračovat i po konci utkání. Od letošní sezony budou fanoušci vybírat nejlepšího hráče celé sezony a i oni sami mu cenu předají.

"Rádi bychom po utkání pozvali na led všechny fanoušky, kteří na sobě budou mít klubový dres nebo šálu. Společně pak předáme cenu nejlepšímu hráči podle jejich výběru a všichni se na ledě vyfotíme, abychom měli na tenhle okamžik památku," popisuje prezident klubu Roman Turek.