Hokejisté Litoměřic se radují z výhry

Hokejisté Litoměřic se radují z výhry | foto: Ondřej Bičiště , MAFRA

Vedoucí Litoměřice vyhrály přestřelku v Prostějově, uspěly i Vsetín a Třebíč

• 0
Hokejisté Litoměřic už s jistotou triumfu v základní části vyhráli ve 49. kole první ligy přestřelku v Prostějově 8:6 a mají stále náskok devíti bodů před druhým Vsetínem. Valaši zvítězili na ledě patnáctých Benátek nad Jizerou 8:2 a nadále se drží o čtyři body před Třebíčí, která vyhrála v Šumperku 1:0.

Litoměřice po sérii tří porážek uspěly potřetí za sebou. Hattrickem a asistencí řídil výhru Stadionu Martin Procházka a čtyři body za gól a tři přihrávky si připsal jeho mladší bratr Ondřej. Severočeši otevřeli skóre díky 28. brance nejlepšího střelce soutěže Rikua Sihvonena, ale stav otočili Tomáš Jáchym s Petrem Mrázkem a na vyrovnání Ondřeje Procházky odpověděl Marek Račuk.

V druhé části se nejdříve postarali o obrat Martin Procházka s Romanem Přikrylem. Potom svým druhým gólem smazal ztrátu Mrázek, ale zareagoval na to opět Martin Procházka a stav 5:5 zařídil v čase 39:19 v přesilové hře Jiří Klimíček. Na opětovný náskok hostů po brance Marka Berky odpověděl Martin Novák, ale 36 sekund před koncem už dal vítězný gól Lukáš Válek. Za 16 sekund při power play do prázdné branky dovršil výsledek i hattrick Martin Procházka.

Vsetín vyhrál na ledě sestupujících Benátek nad Jizerou 8:2 i díky čtyřem bodům za hattrick a asistenci Romana Půčka a drží si čtyřbodový náskok před třetí Třebíčí. Domácí se sice ujali vedení po brance Daniela Špačka po 129 sekundách, ale v první třetině otočili Valaši díky dvěma gólům Michala Gaga a jednomu Půčka na 3:1. Gago dvoubrankový náskok zařídil dokonce ve vlastním oslabení.

Ve druhé třetině se za hosty prosadili Tomáš Ondračka a dvakrát Půček, který osm sekund před jejím koncem dovršil hattrick gólem v přesilové hře. Za domácí zkorigoval stav v početní výhodě Benjamin Vomáčka, ale za Vsetín se ještě prosadili Tomáš Pitule a ve vlastním oslabení David Březina.

Třebíč zabrala po třech prohrách, při kterých nezískala ani bod. Stačila jí k tomu jediná branka, vstřelil ji v 6. minutě obránce Jan Mlčák. Pavel Jekel udržel díky 31 zákrokům už posedmé v sezoně čisté konto. Draci nebodovali poprvé po čtyřech zápasech, z nichž třikrát vyhráli.

Čtvrtá Jihlava vykročila za vítězstvím v Kolíně 5:2 rychlým nástupem a už v 11. minutě vedla 3:0. Nejdříve se dvakrát trefil Jakub Illéš a potom využil přesilovou hru Matěj Zadražil. Ve druhé třetině zvýšil v další početní výhodě Matouš Menšík. Kolín sice do poloviny závěrečné části vrátili do hry Jan Veselý se Zdeňkem Králem, ale při power play pečetil výsledek Menšík.

Na pátou pozici před Sokolov se posunul Přerov, jenž vyhrál na ledě šestnáctého Havířova 2:0 a oslavil úspěch v 11 z posledních 12 duelů. Domácí tým, který bude hrát v příští sezoně ve druhé lize, držel bezbrankový stav až do času 51:29. Skóre otevřel v přesilové hře Antonín Pechanec. V 57. minutě se prosadil v početní výhodě pěti proti třem Filip Dvořák. Brankáři Lukáš Klimkovi stačilo k třetímu čistému kontu v ročníku 16 zásahů. Havířov prohrál podvanácté v řadě.

Sokolovský Baník zdolal doma pražskou Slavii 7:6 v prodloužení. Třemi body za dva góly a asistenci k tomu přispěl Jaromír Kverka a tři body za branku a dvě přihrávky za vítěze zaznamenal také Daniel Přibyl. Pražané sice na začátku třetí třetiny získali vedení 6:4, ale nastavení vynutil v 50. minutě v přesilovce čtyř proti třem bývalý slávistický kapitán Jan Novák a v čase 63:11 rozhodl Vojtěch Tomi.

Frýdek-Místek v souboji celků, které chtějí uhájit pozice mimo play down a dostat se do předkola play off, zdolal doma Porubu 1:0. Gól vstřelil už v 5. minutě Daniel Kurovský. Samuel Baroš pochytal všech 26 střel Ostravanů a podruhé v sezoně dosáhl na nulu.

Ústí nad Labem, které se snaží uniknout boji o udržení, uspělo popáté za sebou doma a porazilo Vrchlabí 3:2. Slovan se ujal vedení už po 21 sekundách hry díky Martinu Tůmovi, ale mezi 24. a 30. minutou otočili stav Tomáš Kynčl s Tomášem Urbanem. V čase 31:29 vyrovnal v přesilové hře Jiří Drtina a za 19 vteřin zajistil Severočechům výhru Ondřej Bláha.

DRACI PARS ŠUMPERK - SK Horácká Slavia Třebíč 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branky: 05:39 Mlčák (M. Zabloudil). Rozhodčí: Wagner, Svoboda – Měkýš, Vašíček.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (R. Běhula) – Drtil (A), Pěnčík, Hrachovský, L. Rutar, Řezáč, Březák – Žálčík (A), D. Kindl (C), P. Kratochvíl – Kohút, Vildumetz, Vachutka – Šuhaj, Šilhavý, A. Furch – Spratek, Macuh, Antoníček – Scheuter.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Hunkes (A), Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Psota, L. Bittner (C), Šťovíček – Střondala, Vodný (A), Meluzín – Gajarský, Nedvídek, Krliš – D. Sklenář, D. Michálek, M. Zabloudil.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Stadion Litoměřice 6:8 (3:2, 2:3, 1:3)

Branky: 06:10 T. Jáchym (P. Beránek, Zajíc), 09:24 Mrázek (Vala, Martin Novák), 13:08 Račuk (Martin Novák, Zajíc), 32:25 Mrázek (Jiránek, Račuk), 39:19 Klimíček (Račuk, Mrázek), 55:35 Martin Novák (Zajíc, Vala) - 04:31 Sihvonen (Martin Procházka, Jebavý), 12:42 O. Procházka (R. Přikryl, J. Jícha), 22:08 Martin Procházka (O. Procházka, Kracík), 28:54 R. Přikryl (Černohorský, Klikorka), 33:31 Martin Procházka (Kracík), 49:12 Berka (O. Procházka, Klikorka), 59:24 Válek (Sihvonen), 59:40 Martin Procházka (O. Procházka). Rozhodčí: T. Cabák, L. Pilný – H. Král, M. Hranoš.. Diváci: 890.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Staněk, A. Havlík, M. Jáchym, Zajíc, Vala – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Jiránek (A), Janeček, Rudovský – Martin Novák (C), Račuk, Mrázek – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.

HC Stadion Litoměřice Sklíba (Tomáš Král) – Jebavý (C), Martin Böhm, Kuboš, J. Holý (A), Černohorský, Klikorka – Válek, R. Přikryl, Sihvonen – O. Procházka, Kracík, Martin Procházka – Křehlík, J. Jícha, Berka – Smola, Daniel, Tlačil.

AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky: 51:29 Pechanec, 56:36 F. Dvořák (Tadeáš Král). Rozhodčí: Horák, Veselý – Maštalíř, Polák.

AZ Heimstaden Havířov Štipčák (Sejpal) – Chroboček, G. Jansons, F. Kočí, T. Pastor, Mrowiec, M. Hlaváč – Dostálek, Hudeček, J. Doktor – Tjurin, Maruna, Křemen – Mrva, Hotěk, D. Luža – Krupa, Becher, Damašek.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Petrásek) – Kudělka, Dluhoš, Hrdinka, R. Černý, Krisl, Ševčík, Gréč – Jan Svoboda, M. Kratochvil, Tadeáš Král – Goiš, Süss, T. Šoustal – Matěj Svoboda, Pechanec, T. Doležal – D. Indrák, F. Dvořák, Sebera.

HC Frýdek-Místek - HC RT TORAX Poruba 2011 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Branky: 04:20 Kurovský (Komorski, Lyszczarczyk). Rozhodčí: Vrba, Tvrdoň – Beneš, Horažďovský.. Diváci: 1202.

HC Frýdek-Místek Baroš (Foltán) – M. Zbořil, J. Michálek, Ogurcov, Matyáš, Ciura, Korím – O. Šedivý (A), David Bartoš, Šlahař – Lyszczarczyk, Komorski, Kurovský – Christov (C), Peterek, Martynek (A) – M. Hrubec, Klimša, Ján Blaško – Čmiel.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Slíž) – Husa, Szathmáry, Hajný, T. Voráček (A), Žovinec, Kanko – Stloukal, Réway, Hrníčko – Gřeš, Vachovec (C), Jenyš (A) – Guman, Korkiakoski, Marek Špaček – Bitten, R. Toman, Pořízek – Carter.

HC Benátky nad Jizerou - VHK ROBE Vsetín 2:8 (1:3, 0:3, 1:2)

Branky: 2:09 Daniel Špaček (Dušek, Pabiška), 46:29 Vomáčka (Dušek, Wiencek) - 6:30 Gago (Š. Jenáček, J. Říha), 11:10 R. Půček (Kucharczyk, Hryciow), 15:23 Gago (R. Půček, Ondračka), 22:13 Ondračka (Pitule), 30:17 R. Půček (Klímek), 39:52 R. Půček (D. Březina, Berger), 48:22 Pitule (Smetana), 50:50 D. Březina (Gago). Rozhodčí: Micka, Skopal – Komínek, Roischel. Diváci: 353.

HC Benátky nad Jizerou Žajdlík (Vopravil) – Kolmann, Hladík, Kunst, Patzelt, Kollert – Pabiška, Dušek, Daniel Špaček – Cikhart, A. Dlouhý, Wiencek – Křepelka, Kalaj, Vomáčka.

VHK ROBE Vsetín Gába (D. Sachr) – Ondračka, Hryciow, Buchta, Smetana, J. Říha, Š. Jenáček – Rob, R. Vlach, Jonák – Hořanský, Berger, D. Březina – Vítek, Pitule, Gago – Klímek, Kucharczyk, R. Půček – Venkrbec.

SC Marimex Kolín - HC Dukla Jihlava 2:5 (0:3, 0:1, 2:1)

Branky: 41:50 Z. Král (Čáp), 50:24 Z. Král - 04:43 Illéš (Menšík), 07:18 Illéš, 10:48 M. Zadražil (Kowalczyk, T. Havránek), 24:37 Menšík (T. Havránek, Kowalczyk), 59:36 Menšík (Illéš). Rozhodčí: Úlehla, Hucl – Kreuzer, Polonyi..

SC Marimex Kolín G. Kuzněcov (11. Sajdl) – Kukla, Piegl, Niko, Pinkas, V. Čížek (A), Čáp, Zorko – Z. Král (A), David Šafránek, Jankovský – Jan Veselý, Miškář, J. Sklenář – Ouřada, Štohanzl, L. Krejčík (C) – Pajer, Morong, Síla.

HC Dukla Jihlava Žukov (A. Wolf) – L. Mareš, Bilčík, Eliáš, Kowalczyk, Zeleňák, Kachyňa – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Illéš – Cachnín, Skořepa (C), T. Havránek – M. Juda, P. Čermák.

HC Baník Sokolov - HC Slavia Praha 7:6P (3:3, 1:2, 2:1 - 1:0)

Branky: 02:33 T. Rohan (V. Bílek, A. Rulík), 05:06 T. Jandus (M. Sloboda), 15:04 Kverka (D. Přibyl, Kadeřávek), 20:37 D. Přibyl (Kverka, Jurčík), 45:23 Kverka (D. Přibyl, Vodička), 49:47 J. Novák (V. Bílek, Hašek), 63:11 Tomi (Klejna, Jurčík) - 02:47 Jaroslav Brož (Daniel Krejčí, M. Ondráček), 08:46 M. Ondráček (Poletín, J. Doležal), 14:02 Kružík (Žejdl, J. Doležal), 21:49 Kružík (Žejdl, R. Havel), 32:08 Vlček (Mikuláš Hovorka, Kern), 41:02 Barák (Mikuláš Hovorka, P. Kafka). Rozhodčí: Kostourek, Sýkora – Coubal, Kokrment. Diváci: 713.

HC Baník Sokolov A. Beran (Pitoňák) – Radek Jeřábek, J. Pohl, Kadeřávek, J. Novák, Klejna, Vodička, Seemann, A. Rulík – D. Přibyl, Kverka (A), Vracovský – Tomi, Vrhel, Jurčík (A) – M. Sloboda, Hašek, T. Jandus – T. Rohan (C), V. Bílek.

HC Slavia Praha M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – P. Kafka, T. Knotek (A), R. Všetečka – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – Vlček, Kern, Jaroslav Brož.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Stadion Vrchlabí 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky: 00:20 M. Tůma (Vrdlovec, Š. Bláha), 31:29 J. Drtina (Vrdlovec), 31:48 O. Bláha (D. Tůma, Vladimír Brož) - 24:00 T. Kynčl (Matýs), 29:10 T. Urban (D. Chalupa, Lytvynov). Rozhodčí: Petružálek, Zubzanda – Jindra, Štofa..

HC Slovan Ústí nad Labem Zajíček (Hamalčík) – J. Drtina (A), Kottek, Vladimír Brož (A), Š. Havránek, Trefný, E. Mareš – Trávníček (C), M. Tůma, Vrdlovec – O. Bláha, T. Urban, D. Tůma – Bernat, Milfait, Š. Bláha – M. Simon, T. Čermák, Severa – Jouza.

HC Stadion Vrchlabí Klouček (J. Soukup) – Linhart (C), Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut (A), Matýs – M. Machač, P. Urban (A), Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Kusý – D. Chalupa, T. Urban, T. Zeman.