Hokejisté Slavie Praha se radují z gólu.

Hokejisté Slavie Praha se radují z gólu. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

První liga: Slavia i Třebíč stále bez ztráty, Jihlava prohrála v Porubě

• 2
Hokejisté Slavie a Třebíče ještě neztratili v první lize ani bod. Ve třetím kole Slavia porazila Benátky nad Jizerou 4:2, Třebíč stejným výsledkem zdolala Frýdek-Místek. Další vítězství 4:2 pro domácí se zrodilo v Porubě, kde narazila Jihlava.

V Edenu dostal domácí Slavii do vedení 16 sekund před koncem první třetiny ve vlastním oslabení Lukáš Žejdl. Ve 32. minutě vyrovnal v přesilové hře Antonín Dušek, ale v čase 38:22 vrátil Pražanům náskok Albert Michnáč.

Po 11 vteřinách závěrečné části zvýšil Tomáš Knotek, v 51. minutě sice dostal Středočechy na kontakt Daniel Bukač, avšak 153 sekund před koncem zpečetil výhru při power play hostů do prázdné branky Petr Kafka. Asistoval mu Knotek, který už stihl za tři zápasy 11 bodů za čtyři trefy a sedm přihrávek. Benátky nad Jizerou ani na potřetí na bodový zisk nedosáhly.

Třebíč získala poprvé náskok v 8. minutě díky brance Ladislava Bittnera. Na začátku druhé třetiny odpověděl v početní výhodě Vít Christov, ale v čase 36:38 se radovala opět domácí Horácká Slavie díky Davidu Michálkovi. Po 106 vteřinách závěrečného dějství upravil Václav Krliš na 3:1. Za 55 sekund sice snížil Roman Szturc, ale v 54. minutě dovršil skóre opět Krliš. Frýdek-Místek zatím ze tří utkání získal jen bod.

Vrchlabí podruhé za sebou uspělo po samostatných nájezdech a stejně jako ve středu v Kolíně v nich proti Šumperku rozhodl Tomáš Zeman. Domácí v utkání dvakrát dotáhli ztrátu. Už po 54 sekundách prohrávali po gólu Vojtěcha Šilhavého, ve druhé třetině na vyrovnání Tomáše Jelínka odpověděl Tomáš Vildumetz a v 48. minutě vynutil prodloužení Ondřej Matýs.

Litoměřice proti Kolínu ztratily vedení 2:0 i 3:2, ale v čase 53:57 rozhodl Josef Koláček, který se postaral o třetí využitou přesilovku Stadionu v zápase. Stejně jako Lukáš Válek měl střelec vítězné branky v utkání bilanci 1+1. Výsledek ještě pojistil do prázdné branky 41 vteřin před koncem Fin Riku Sihvonen. Kolín má stále na kontě jen bod.

Stejně jako Vrchlabí má sedm bodů i pátá Poruba, která doma vyhrála nad Jihlavou 4:2. Třemi body za dvě branky a jednu asistenci se podílel na druhém vítězství za sebou útočník Radim Toman.

Z prvního zisku v ročníku se radovaly Ústí nad Labem a Havířov. Ústecký Slovan vyhrál v Prostějově díky gólu Davida Tůmy, brankám Vítězslava Bílka a Michala Trávníčka v přesilovkách i čistému kontu Petra Hamalčíka. Havířov zvítězil v Sokolově 3:2 v prodloužení. Prohrával sice už v 9. minutě 0:2, ale obrat dovršil v čase 64:22 Vlastimil Dostálek.

Ani ve druhém duelu v sezoně nebodovala Kadaň, která prohrála v Přerově 2:5. Po gólu a asistenci si za vítěze připsali obránce František Hrdinka a útočník Tomáš Šoustal.

HC ZUBR Přerov - SK Trhači Kadaň 5:2 (0:1, 2:1, 3:0)

Branky: 32:01 D. Indrák (Šoustal), 39:59 R. Černý (Hrabal, Matěj Svoboda), 45:28 M. Kratochvil (Jakub Svoboda, Hrdinka), 56:30 Šoustal (Pšurný, T. Doležal), 58:14 Hrdinka (Pšurný, T. Doležal) - 19:13 Bernat, 37:18 K. Heffernan (S. Heffernan, M. Zabloudil). Rozhodčí: Dědek, Fiala – Gančarčík, Konvička.

HC ZUBR Přerov Postava (Petrásek) – R. Černý, Hrabal, Kubeš, Hrdinka, Krisl (C), Seemann – T. Doležal (A), Pšurný (A), Süss – M. Kratochvil, Herman, Jakub Svoboda – Matěj Svoboda, F. Dvořák, M. Novák – Jan Svoboda, D. Indrák, Šoustal.

SK Trhači Kadaň R. Běhula – M. Jáchym (C), Steinocher (A), Zorko (A), O. Havlín, Kuboš, T. Běhula, Ferbas – Kordule, Mežnar, Routa – Bernat, Berčík, M. Zabloudil – K. Heffernan, S. Heffernan, Z. Zabloudil – Konášek, D. Čech, L. Koblížek.

HC Stadion Litoměřice - SC Kolín 5:4 (2:1, 1:2, 2:0)

Branky: 16:50 Kracík (R. Přikryl, J. Holý), 18:30 Pajer (Berka, P. Svoboda), 29:11 Válek (Koláček, Urban), 53:57 Koláček (Válek, Urban), 59:19 Sihvonen - 18:50 Morong (J. Veselý, L. Krejčík), 23:17 Šafránek (J. Sklenář, Poppel), 34:39 Z. Král (Jankovský, Čáp). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Maštalíř, Coubal. Diváci: 770.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Sklíba) – O. Baláž, J. Holý (A), Výtisk (C), Ticháček, Jebavý (A), Kottek, Černohorský – O. Procházka, R. Přikryl, Sihvonen – Válek, Kracík, M. Kadlec – Urban, Koláček, Konečný – P. Svoboda, Berka, Pajer.

SC Kolín Sajdl (Sejpal) – Piegl, Čáp, Šalda, Kukla, Kachyňa, Čížek (A), Váchal – J. Sklenář, Šafránek (C), Poppel – Jankovský, Štohanzl, Z. Král – L. Krejčík (A), Morong, J. Veselý – Zumr, Matějček, Petržilka.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slovan Ústí nad Labem 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 00:20 D. Tůma (J. Drtina), 12:55 V. Bílek (Trefný), 56:47 Trávníček.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (M. Altrichter) – Husák, Havlík, Zajíc, Klimíček, P. Krejčí, Vala – T. Jáchym, Mrázek, M. Novák – J. Kloz, Dubský, Jiránek – Babka, Švec, Š. Jelínek – T. Koblížek, Motloch.

HC Slovan Ústí nad Labem Hamalčík (L. Cikánek) – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Trefný, Přindiš, L. Chalupa – Trávníček, Vrdlovec, D. Tůma – Tůma, Milfait, V. Bílek – Š. Bláha, O. Bláha, Severa – Grim, T. Čermák, Jouza.

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Frýdek-Místek 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 07:59 L. Bittner (Psota), 36:38 Michálek, 41:46 Krliš (M. Furch, Vodný), 53:40 Krliš (Vodný) - 22:47 Christov (Šedivý), 42:39 R. Szturc (Šedivý, Teper). Rozhodčí: Skopal, Pilný – Jindra, Roischel.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Hunkes, L. Doudera, Poizl, L. Forman, M. Furch, Mlčák, Tureček – Psota, L. Bittner (C), Šťovíček – Střondala, Nedvídek, Krliš – Vodný (A), Kusko, Burian – Ferda (A), Michálek, Křehlík.

HC Frýdek-Místek Foltán (Šimboch) – Teper, Zbořil, Ciura, D. Krenželok, J. Michálek, J. Adámek, Z. Malík – Šedivý (A), David Bartoš, R. Szturc – Martynek (A), Komorski, Lyszczarczyk – Klimša, Peterek, Christov (C) – Matiaško, Čmiel, Ján Blaško.

HC RT TORAX Poruba 2011 - HC Dukla Jihlava 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 08:36 Toman (Špaček, T. Voráček), 36:04 Stloukal (Bitten, Szathmáry), 53:22 Jenyš (Toman, Špaček), 59:43 Toman (Korkiakoski) - 28:04 T. Havránek (Fronk, Niko), 54:55 Čachotský (Helt, Lichanec). Rozhodčí: Cabák, Micka – Dědek, Kučera. Diváci: 650.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Brízgala) – Szathmáry, Husa, Žovinec, M. Houdek, T. Voráček, Kozák (A), Urbanec – Stloukal, Bitten, Korkiakoski – Guman, Vachovec (C), Gřeš – Jenyš, Toman, Špaček – Kanko (A), Hotěk, Brodek.

HC Dukla Jihlava Žukov (Wolf) – Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko, Bilčík, Kauppila, Kowalczyk – T. Harkabus (A), Fronk, Illéš – Čachotský (C), Lichanec, Helt – T. Havránek, M. Zadražil, Houška – F. Seman, Juda, Vítězslav Brož.

HC Stadion Vrchlabí - DRACI PARS ŠUMPERK 3:2N (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)pen. 3:2

Branky: 23:20 T. Jelínek (Kajínek, Kynčl), 47:07 Matýs (Mrňa, T. Kaut), T. Zeman - 00:54 Šilhavý (Scheuter, Macuh), 33:32 Vildumetz (Macuh). Rozhodčí: Zavřel, Zubzanda – Polák, Sedláček. Diváci: 503.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Linhart (C), Oliva, Kajínek, J. Zdráhal, M. Voženílek, Nedbal – Heřman (A), Urban, Koffer – Matýs, T. Kaut (A), Mrňa – T. Zeman, Pochobradský, D. Chalupa – Kynčl, Machač, T. Jelínek.

DRACI PARS ŠUMPERK Mokry (Křupka) – Pěnčík, Drtil (A), Březák, Hrachovský, Řezáč, Dudycha – Vildumetz, D. Kindl (C), Vachutka – Šilhavý, Macuh, Scheuter – P. Kratochvíl, Kohút, A. Furch – L. Kučera, Spratek, Antoníček – J. Horký.

HC Slavia Praha - HC Benátky nad Jizerou 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 19:44 Žejdl (J. Doležal), 38:22 Michnáč (Žejdl, Vlček), 40:11 T. Knotek (Kafka, Kružík), 57:27 Kafka (T. Knotek) - 31:12 Dušek (Šír, A. Dlouhý), 50:24 Bukač (Jiruš, Pabiška). Rozhodčí: Bejček, Hucl – Kotlík, Hnát.

HC Slavia Praha Málek (Michajlov) – D. Krejčí, R. Havel, Barák, Mi. Hovorka, Veber, Zelingr – Kafka (C), T. Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Michnáč – J. Doležal (A), Poletín (A), M. Ondráček – Jaroslav Brož, Kern, Šteiner.

HC Benátky nad Jizerou J. Pavelka (Žajdlík) – Šedivý, Kunst, Aubrecht (A), Štibingr, Žůrek, Bukač, Patzelt – A. Dlouhý, Dušek, Šír – Jiruš, Jansa, Pabiška (C) – Wiencek, Čederle, Klapka – Vomáčka, E. Čermák, Křepelka.

HC Baník Sokolov - AZ Heimstaden Havířov 2:3P (2:1, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 04:45 Tomi (Jurčík), 08:53 Jiskra (Jurčík, Tomi) - 12:37 J. Doktor, 45:53 Hudeček (Mrowiec), 64:22 Dostálek (Pechanec). Rozhodčí: Ondráček, Kvetoň – Kokrment, Juránek.

HC Baník Sokolov Cichoň (A. Beran) – J. Novák, A. Rulík, Strejček, Vodička, Kadeřávek, Klikorka, Kulhánek – Pořízek, Kverka (A), Vracovský – Tomi, Jiskra, Jurčík (A) – M. Sloboda, T. Rohan (C), Šik – Šmerha, Hašek, T. Jandus.

AZ Heimstaden Havířov Štipčák (Kořének) – Valenta, Kočí, Mrowiec, Chroboček, Lytvynov, T. Pastor, M. Hlaváč – J. Doktor, Hudeček (A), Dostálek – L. Bednář, Pechanec, D. Pastor – Mrva, Maruna (C), Kabelka – Damašek, Krupa.