Vsetínská radost

Vsetínská radost | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Hokejisté Vsetína zdolali Přerov a dotáhli se v první lize na vedoucí Porubu

• 0
Hokejisté druhého Vsetína porazili v dohrávce 10. kola první ligy doma Přerov 4:3 po samostatných nájezdech a bodově se dotáhli na vedoucí Porubu, která má ale ještě zápas k dobru. Valaši si vynutili nastavení v čase 59:37 díky brance Víta Jonáka a vítězný gól v rozstřelu si připsal David Klímek.

Vsetín se ujal vedení v čase 15:50 díky brance Luboš Roba, ale po 31 sekundách sice odpověděl Tomáš Doležal. Ve 29. minutě se prosadil podruhé v utkání Rob, jenže už za 84 sekund opět smazal ztrátu David Březina. V úvodu třetí třetiny otočil stav obránce František Hrdina, ale ani hosté vedení neudrželi. Jonák vyrovnal a byl pak také vedle Klímka jediným dalším úspěšným aktérem v rozstřelu.¨

VHK ROBE Vsetín - HC ZUBR Přerov 4:3N (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 15:50 Rob (Říha, Smetana), 28:31 Rob (Berzinš), 59:37 Jonák (Říha, Smetana), Klímek - 20:31 Doležal (Kratochvíl, Macuh), 29:55 Březina (Svoboda), 44:03 Hrdinka (Dobša). Rozhodčí: L. Bejček, O. Šudoma – M. Štofa, O. Bohuněk. Diváci: 1920.

VHK ROBE Vsetín Žajdlík (Žukov) – Voženílek, Ondračka, O. Němec, Jenáček, Smetana (A), Říha, Hryciow – Jonák (C), Berzinš, Rob – Sihvonen, Klhůfek, Berger – Jenyš, Lichanec, Klímek – Hořanský, Štefka, Š. Bláha.

HC ZUBR Přerov Postava (Žurek) – R. Černý, Kudělka (A), Hrdinka, Chroboček, M. Novotný, Krisl (C), Ševčík – Doležal (A), Macuh, Kratochvíl – Březina, Pechanec, Svoboda – Goiš, F. Dvořák, Dobša – Indrák, Ministr, Fencl.