David Havíř

David Havíř

Chomutov získal beka Havíře z mistrovských Pardubic

  • 0
Ambiciózní hokejový Chomutov začal mohutně posilovat na další extraligový útok. Z mistrovských Pardubic přivedl zkušeného obránce Davida Havíře. "O jeho služby stály mateřské Pardubice i další extraligový klub, takže jsme rádi, že smlouvu nakonec podepsal v Chomutově," řekl na klubovém webu David Dinda, marketingový manažer.

Havíř se podílel na dvou mistrovských titulech pardubického klubu v sezonách 2005 a 2010. V základní části letošního ročníku odehrál 52 utkání s bilancí 0+9. V play-off hrál rovněž plný počet 13 duelů (2+1).

Nevynechal tak letos ani jediné utkání stejně jako v předešlém ročníku! "Do zadních řad hledáme hlavně zkušené hráče, a to David Havíř nepochybně splňuje," uvedl k přestupu Dinda. Havíř patří k nejzkušenějším extraligovým obráncům vůbec, v nejvyšší soutěži odehrál téměř šest stovek zápasů.

Do útoku Chomutov získal Zbyňka Hrdela z pražské Sparty. "Patří do věkové kategorie hráčů, která nám chybí. Navíc je to fyzicky výborně vybavený hokejista, který v posledních dvou sezonách pravidelně nastupoval v nejvyšší soutěži," potvrdil Hrdelův přestup Dinda.

V základní části Hrdel letos odehrál za Spartu 39 zápasů s bilancí 0+5, v play-off si v sedmi zápasech připsal jednu asistenci. Rok předtím odehrál včetně play-off 47 utkání a do statistik si zapsal dvě přihrávky.

Posilou partnerské Kadaně se stal útočník Stanislav Mikšovic. Klubová ikona se stěhuje z Chomutova po 17 letech. Naopak Kadaň opouští 35letý forvard Jiří Gombár, jemuž nebyla prodloužena smlouva.

Chomutov, který letos prohrál baráž o extraligu s Mladou Boleslaví, se už dříve rozloučil se zadákem Ondřejem Malinským i útočníky Petrem Míkou, Petrem Dominem, Václavem Eiseltem (bude v Kadani) a Michalem Jeslínkem.