Vladimír Škoda

Vladimír Škoda | foto: Petr Lundák, MF DNES

Českobudějovický Škoda: Konečně ukazuji, proč jsem loni přišel

• 0
V polovině první třetiny vedli hokejisté Českých Budějovic nad Prostějovem už 3:0. A všechny trefy pondělního prvoligového duelu 21. kola měly jedno společné. Útočníka Vladimíra Škodu, který dal za osm minut a jednu vteřinu od začátku utkání čistý hattrick. Zároveň se tím 33letý forvard postaral o nový klubový rekord.

Třetí minuta. Vyjede zpoza brány a exbudějovickému brankáři Pavlu Kantorovi dává bekhendem první gól.

Pátá minuta. Kantor střelu Žigy Pavlina jen vyráží betonem před sebe, pukem rychle „zamíchá“ a už ho posílá do prázdné brány.

Devátá minuta. Je sám před brankářem a dostává ideální nahrávku od Dušana Žovince. Puk zase končí za Kantorem.

Utkání ve Škodovi hned získalo svého hrdinu a České Budějovice nakonec deklasovaly Prostějov 9:1.

Jeden z fanoušků napsal po zápase na stránky Motoru: Tak jsem se těšil na můj Motor v televizi a ono to zatím vypadá na reklamní blok škodovky. To potěší, že?
Něco jsem sice na internetu viděl, ale zrovna tento příspěvek jsem nečetl. Ale je to vtipné a jsem jen rád, že se lidi hokejem baví. Zápas se povedl.

Nemusíte být zase tak skromný, hlavně vám se utkání vydařilo nadmíru. Už jste dal v dospělé kategorii hattrick?
Když jsem hrál na Slovensku, tak jsem dokonce dal ve dvou zápasech hned čtyři góly. Čistý hattrick se mi však asi nikdy nepovedl. Ale já to moc nevnímám, já chci z každé šance dát gól. V pondělí mi to do brány prostě napadalo.

V minulé sezoně jste pod vedením trenéra Petra Rosola moc prostoru v Českých Budějovicích nedostával a následně jste pak odešel do slovenské extraligy. Teď se vám daří. Berete to jako satisfakci?
Přímo tak to neberu. Jsem rád, že se mi teď daří a hlavně, že ukazuji to, proč jsem do Budějovic už vloni přišel. Ale nedostal jsem příležitost moji hru ani ukázat, proto jsem musel odejít tam, kde mi budou věřit a já budu předvádět svůj hokej. A odešel jsem také proto, abych měl zase šanci se do Motoru vrátit. Poctivě jsem se na návrat v létě připravoval, tak doufám, že se to v této sezoně projeví.

Současný trenér vyznává jiný styl hokeje než Petr Rosol. Vy jste se u Antonína Stavjani našel?
Určitě mi tento styl víc sedí než to, co jsme hráli za minulého trenéra. Teď produkujeme přímočařejší, důrazný hokej s důrazem na bruslení. Hlavně chodíme všichni poctivě dozadu, a to je podle mého jediná cesta, jak uspět. Není to jen hurá hokej, ve kterém nasázíme deset gólů, ale zase jich třeba sedm dostaneme. Teď dáme devět gólů a dostaneme jeden. Ten nás naštval, protože jsme chtěli, aby David Gába udržel čisté konto.

Který z těch tří gólů jste si nejvíce užil?
Asi hned ten první. Měl jsem puk, naznačil nahrávku, ale hned mi došlo, že je Tomáš Nouza obsazený, proto jsem objel bránu a střílel nahoru. Myslím si, že se mi tento gól povedl asi nejvíce.

Tradicí je také to, že si hráči schovávají puky. Kam si ho vystavíte vy?
Abych řekl pravdu, tak jsem si ho ani nenechal. Já na tyhle věci moc nejsem. To spíš sbírám dresy, ve kterých jsem hrál. Ještě před zápasem s Prostějovem jsem si proto objednal retrodres, ve kterém jsme hráli. Udělali to tak asi všichni kluci, protože jsou opravdu povedené.

Pondělní utkání bylo vzpomínkou na dobu, kdy se před 70 lety postavil v Českých Budějovicích hokejový stadion. Pamatujete si na podobu ještě před rekonstrukcí v roce 2000?
Jasně, v Budějovicích bydlím odmala a začínal jsem tu i s hokejem. Vyrůstal jsem na starém zimáku, chodil jsem se pořád dívat na kluky, jak hrajou extraligu. Teď hraju v moderní aréně, kam také na nás chodí spousty lidí, což je parádní.

Stal jste se vlastně také součástí historie Motoru.
Když jsem byl malý, tak jsem nic podobného nevnímal. Čím je člověk starší, tak historii samozřejmě začne brát úplně jinak. Jsem rád, že jsem také trochu přispěl. Ale určitě budeme všichni radši, když se o nás bude mluvit jako o té generaci hráčů, která zase postoupila zpátky do extraligy.