Zůstáváme na zemi, tvrdí gólman Bříza

• 20
Praha - Hokejová Sparta je v play-off doma neporazitelná. Po Zlínu nepustila zápas ani Znojmu. Zvítězila naprosto přesvědčivě 4:1 a v semifinálové sérii se ujala vedení 2:1. "Ale pohodou bych to nenazval. Věděli jsme, že naší zbraní může být pohyb a to se potvrdilo," řekl s tradičně střízlivým nádechem brankář Petr Bříza.

"Skvělý pohyb měly všechny lajny. Podržela nás i ta čtvrtá plná mladíků, která zahrála famózně. Znojmo mělo s naší taktikou problémy," pochvaloval si sparťanský veterán.

Z tribuny se zdálo, že máte zápas celou dobu pod kontrolou.
Znojmo je nesmírně zkušený tým. Sedm osm minut zpomalí hru, aby si tři klíčové lajny odpočinuly a jsou pak udeří. Když se dostanou do pásma, jsou velmi nebezpeční. Hrají vyspělý hokej, nikam neblázní a čekají na svou příležitost.

Dnes jste Znojmo pokořili na začátku každé třetině. Byla to náhoda?
Zčásti to může být náhoda, zčásti naší zásluhou. Spíš bych ale řekl, že jsme měli spoustu dobrých šancí.

Dali jste gól v přesilovce, nedostali v oslabení. Pomohlo vám to?
Přesilovkám i oslabením jsme se důkladně věnovali. Přesto Znojmo přišlo s něčím novým.

Nemáte dojem, že jsou znojemští hráči fyzicky dost vyřízení?
Vůbec ne. Dneska jsme je přebruslili, zítra to může být úplně jinak. Ve druhém zápase venku jsme si v polovině utkání mysleli, že jim dojdou síly. Ale opak byl pravdou. Znojmo nás v poslední třetině přesvědčilo, že je při silách. Zůstáváme proto zatraceně na zemi.

Váš protivník Trvaj střídal po čtvrtém gólu. Myslíte, že to na něj může mít nějaký vliv?
Určitě ne. Podal famózní výkon. Měli jsme spoustu šancí, které vychytal. Až do čtvrtého gólu držel Znojmo ve hře. Navíc zbývalo deset minut do konce, nemělo pro něj smysl zápas dohrávat.

Spartě se v play-off doma daří. Cítíte se na vlastním stadionu sebevědomě?
Nám se doma relativně dlouho nedařilo. (úsměv) Teď během play-off z nás něco spadlo, chodí báječné návštěvy, je tady skvělá atmosféra. Zatím to vypadá, že si to užíváme. Tak jenom doufáme, že to tak půjde dál.