Mela před zlínským gólmanem Liborem Kašíkem v utkání proti Boleslavi

Mela před zlínským gólmanem Liborem Kašíkem v utkání proti Boleslavi | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlínští hokejisté se chtějí probít do play-off přes miniturnaje

• 1
Hokejisté Zlína jdou do závěrečné třetiny základní části extraligy z osmého místa, poprvé od úvodního kola jsou kompletní. Na přímý postup do čtvrtfinále ztrácejí z osmého místa šest bodů, stejný rozdíl je ale také dělí od předposlední barážové pozice.

„Je to našlapané jako hrom, tak to nikdy nebylo. Díváme se za sebe jako každý mančaft kromě suverénní Plzně,“ říká druhý trenér hokejistů Aukro Berani Zlín Martin Hamrlík před dnešním prvním extraligovým kolem v novém roce.

Starý zakončili Berani fotbalovým vítězstvím 1:0 v Třinci, před sebou mají nejnabitější část sezony – patnáct zápasů včetně jedné dohrávky natěsnaných do pěti týdnů.

„Po olympijské přestávce jsou ještě tři zápasy, tam se teprve rozhodne,“ míní Hamrlík.

Předsezonní předpovědi přisuzovaly Zlínu předposlední místo a boj o záchranu, tým se ale s rolí odpadlíka neztotožnil a po dvou třetinách základní části se drží uprostřed tabulky.

„Zatím můžeme být spokojení. Kdyby nám někdo řekl před začátkem, jak na tom budeme teď, brali bychom to všemi deseti,“ podotkl Hamrlík. „Mančaft si sedl a šlape. Až na dvě série čtyř zápasů bez výhry jsme neměli výkyvy.“

Osmnáct bodů v každé čtvrtině – to je plán, který má Berany dovést do vytouženého předkola play-off. V úvodní půlce ho přesně dodrželi (36 bodů), aby ho naplnili i ve třetí čtvrtině, potřebují ukořistit ještě pět bodů z pěti kol.

„Každý z následujících týdnů bereme jako ‚miniturnaj‘ tří zápasů, ze kterých chceme získat čtyři až pět bodů, abychom se drželi v kontaktu,“ nastínil Hamrlík.

První „miniturnaj“ rozjedou zlínští hokejisté dnes na ledě dvanácté Mladé Boleslavi, se kterou v sezoně ještě nebodovali a doma jí podlehli 1:6.

„Utkání jsme hráčům pustili před tréninkem. Herně jsme nepropadli, ale nedali jsme góly. Oni měli minimum střel a všechno jim tam spadlo,“ vrátil se Hamrlík k frustrující porážce.

Poprvé od úvodního kola, kdy si vážně zranil rameno obránce David Nosek, bude Zlín dnes kompletní. Po dvouzápasové absenci zaviněné nemocí se vrací nejproduktivnější hráč mužstva Roberts Bukarts.

Po více než měsíci je připravený rovněž obránce Jakub Ferenc, který se v době rekonvalescence roztříštěného prstu stal definitivně hráčem Zlína. V týmu zůstal i útočník Popelka, jehož si klub během svátků stáhl z prvoligového Přerova.

„Zápasy teď půjdou rychle po sobě, potřebujeme mít více připravených hráčů, kdyby se někdo zranil,“ prohodil Hamrlík.