Zlín rozhodl derby v přesilovkách

Vsetín - Pokus o bodnutí špičkou hole v provedení vsetínského obránce Jiřího Kučného byl zlomovým momentem 61. valašského hokejového derby. Hosté ze Zlína díky němu získali převahu, kterou vyjádřili i brankově. Přesilovky nasměrovaly HC Hamé k jasné výhře 6:1. "Tento faul rozhodl o celém zápasu," poznamenal asistent vsetínského trenéra Rostislav Vlach.

Kučný putoval na trestnou lavici ve 34. minutě za stavu 1:1. Od rozhodčího Mikuly vyfasoval 2+2 trestné minuty a navíc osobní desetiminutový trest.

"Faul to byl. Nešlo o nic, co by rozhodčí špatně posoudil," uznal Vlach.

Na trestné lavici už seděl Ponomarev, hosté proto začali hrát přesilovku pět na tři. Po 37 vteřinách gólmana Hoviho propálil Blaťák.

Série dvojnásobných vsetínských oslabení tím však neskončila. Na trestnou lavici putoval po chvíli Horák a protože Kučný dostal dva tresty, Zlín zahrával nejvýhodnější přesilovku ještě dvakrát. Vždy ji využil. Tři trefy dělily 2 minuty a 22 vteřin.

"Dali jsme tři góly v krátkém úseku, to soupeře zlomilo," pochvaloval si obránce HC Hamé Martin Hamrlík. "Sehráli to výborně," ocenil soupeře obránce Vsetína Josef Hrabal. "Neudělali jsme žádnou chybu, ale přehráli nás."

Nabuzený Vsetín, kterého hnala do možná posledního derby nejvyšší návštěva v sezoně, po třech rychlých brankách odpadl. Na nohy ho nepostavila ani pětiminutová přesilovka, kterou znásobilo další zlínské vyloučení. Domácí na rozdíl od svého soupeře dvojnásobnou výhodu nezvládli.

"Zlín má zkušené hráče, kteří umí podržet puk a v takové výhodě se nemýlí," srovnal rozdílné využívání přesilovek Hrabal.

Třetí tým tabulky včera oslavil nejvyšší výhru v sezoně. Navíc konečně pokořil hranici sta vstřelených branek v sezoně. Milník překonal útočník Radek Gardoň, čerstvá posila z Kladna.

"Už mi to kluci v kabině připomněli, že branka mě bude něco stát. Asi svačinku," pousmál se Gardoň, který viděl hlavní rozdíl mezi oběma soupeři v disciplíně. "Udrželi jsme se na uzdě," pochvaloval si.

Zlín vyhrál, ale v dlouhodobé bilanci stále vládne soupeř zpoza kopce Syrákova. Vsetín ovládl 33 zápasů, Zlín dvacet. Osmkrát se rozešli smírně.