Pardubický gólman Milan Klouček a Bedřich Köhler ze Zlína v extraligovém duelu.

Pardubický gólman Milan Klouček a Bedřich Köhler ze Zlína v extraligovém duelu. | foto: ČTK

Bez šťávy, bez bodů. O trudném období zlínských hokejistů

• 1
Z východočeského dvojboje nevydolovali ani bod. Po úterní porážce v Hradci Králové podlehli hokejisté PSG Zlín doma Pardubicím 1:3 a jejich manko na postup do předkola extraligového play off se tento týden ustálilo na sedmi bodech.

„Jediné pozitivum je, že zápas zvládl výborně Kořének,“ pochválit trenér poražených Robert Svoboda gólmanskou trojku Beranů.

Na Pardubice hrající v pohodě to ale bylo v pátek málo.

„Zápas jsme přitom měli rozehraný dobře. V první třetině jsme nebyli horší. Brankový účet otevřela naše chyba při střídání,“ mrzelo Svobodu.

Hosté využili přesilovku netradičně. Tomáš Zohorna dostal přihrávku na modrou a svůj nájezd zakončil přesnou střelou mezi Kořénkovy betony.

Chvilku předtím měl na hokejce gól Fryšara, který z dorážky minul odkrytou klec. Puk za záda gólmana neprotlačil zblízka ani Okál.

Sparta a Třinec slaví, dařilo se i Pardubicím a Plzni. Kometa prohrála

„Měli jsme šance, ale produktivita nás velice trápí,“ poznamenal Svoboda, jenž znovu postrádal trio zraněných útočníků, v čele s týmovým lídrem kanadského bodování Honejskem.

„Vůbec nám to nepadá. Nejsme schopni využít šance,“ doplnil Pavel Sedláček.

Berani jen těsně unikli sedmé nule v sezoně. Přesilovkové přečíslení čtyř proti jednomu zužitkoval ve 42. minutě po Sedláčkově asistenci Okál.

Zlínská naděje na bodový zisk ale zhasla za 77 vteřin. Kousala ještě Kořínek vychytal, na Camarův bleskový blafák byl ale krátký.

„Když už jsme se dostali do kontaktu, tak nám soupeř zase uskočil. Třetí gól rozhodl,“ měl Svoboda jasno. Na obrat neměli Berani v okleštěné sestavě energii.

„Nevím, jak bych to zhodnotil. Vůbec se nám nedaří,“ těžko hledal Sedláček slova po páté porážce ze šesti posledních kol.

Před závěrečnou reprezentační přestávkou sezony stihnou hokejisté Zlína ještě dva duely na severu Moravy – v neděli v Třinci a v úterý dohrávku ve Vítkovicích.

Do brány by se mohl vrátit Huf, který v pátek jistil Kořénka ze střídačky.