Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje těsně před dotírajícím protihráčem z...

Zlínský brankář Libor Kašík zasahuje těsně před dotírajícím protihráčem z Plzně. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín smazal manko a má bod. Je jako vítězství, řekl kouč Hamrlík

• 1
Málo vídaný kousek pomohl hokejistům Zlína bodovat v domácím souboji s druhou Plzní. Proti rozjetému soupeři skórovali v poslední minutě každé třetiny a díky tomu zápas dotáhli až k nájezdům. Jenže v nich padli a po porážce 4:5 mají „jen“ bod.

„Bereme ho. Je to jako vítězství,“ připomněl druhý trenér týmu Aukro Berani Zlín Martin Hamrlík, že jeho výběr prohrával už 1:4. „Máme štěstí, že nám to tam padá ke konci třetin. Ale není to tak, že hráče nabádáme, aby dávali góly až v nich. Jen jim říkáme, že se hraje 60 minut.“

Netypickou sérii rozjel v čase 19:19 Ondřej Veselý, jenž skóroval poprvé v sezoně. Najel si na nahrávku Okála a rychlou střelou překonal plzeňského gólmana Svobodu.

Zlínský kapitán se prosadil také v závěru druhé části, kdy to bylo po chybách v domácí defenzivně už 1:4. V čase 39:05 mu obránce Matějíček nahrál tak parádně, že mu stačilo jen nastavit hůl.

„Je jenom dobře, že se trefil. Psychicky mu to pomůže,“ podotkl Hamrlík.

Poslední a nejdůležitější gól padl v čase 59:29 a opět u toho byl Veselý. Tentokrát jako nahrávač. V závěrečné power-play pomohl připravit pozici pro Davida Šťastného, jenž dotlačil puk do branky.

„V závěru třetin inkasujeme často, tentokrát se to nasčítalo. Musíme si na to dávat pozor,“ hořekoval asistent trenéra Plzně Ladislav Čihák. Velkou euforii ovšem domácí ve vítězství nepřetavili. V prodloužení totiž promarnili přesilovku. Domácím v ní chyběl větší pohyb. Proto rozhodly nájezdy. Berani sice šli díky Honejskovi do vedení, ale druhý bod zajistili Plzni nekompromisními střelami Gulaš s Mertlem, jenž si připsal vítěznou trefu a zároveň hattrick.

„Pro nás jsou to dva zlaté body, protože Zlín byl dvě třetiny lepší a zaslouženě vyrovnal,“ vysekl poklonu domácím Čihák.

Zlínští hokejisté jsou vzhledem k manku, které dotahovali, rádi i za bod. Zatímco Plzeň snížila manko na vedoucí Brno, Zlín se posunul na sedmou příčku. Pomohl k tomu také devatenáctiletý junior Štěpán Fryšara. Jeho gól na 3:4 byl jediným, který Zlín nevstřelil v poslední minutě některé třetiny. Padl v čase 54:20 a byl logickým vyústěním obrovského tlaku, který si domácí vytvořili.

„Když jsem slyšel, jak fanoušci vyvolávají mé jméno, cítil jsem úžasnou euforii,“ usmíval se Fryšara. „Počkal jsem si mezi kruhy, puk se ke mně odrazil a dal jsem to do levého rohu. Střelu jsem ani pořádně neviděl,“ popsal svůj zásah.