Hokejisté Pardubic mají šťastné období: vyhráli devět z posledních jedenácti utkání. | foto: Michal Klíma, MAFRA

Výhru Pardubic dirigoval Sýkora. Zato hokejisté Liberce se dál trápí

• 4
Už devátý z posledních jedenácti zápasů v neděli vyhráli pardubičtí hokejisté. Formu v současné době nejlepšího týmu extraligy odnesl Liberec, který si z ČEZ Areny odvezl porážku 5:4.

Bílí Tygři doplatili na sedmnáctivteřinový "blackout" ve druhé třetině, během něhož jim Eaton unikl na dvoubrankový rozdíl, ale hlavně na parádní střeleckou fazonu autora dvou branek Petra Sýkory a také nedisciplinovanost Čakajíka, jenž 51 vteřin před koncem zahákoval Pivka a Špirko z trestného střílení rozhodl.

Kromě toho, zda se Eaton i po týdenní pauze poveze na vítězné vlně, byli diváci zvědaví především na dvě otázky.

1. Udrží Dominik Hašek na 13 pokus čisté konto?

2. Prodlouží kanonýr Petr Sýkora svou šňůru gólových zápasů na číslo sedm?

První dotaz vyřešila 31. minuta, kdy 44letého brankáře překvapila prudká rána Hlaváče bezprostředně po vhazování. A co Sýkora? Dočkal se hned dvojnásobné radosti, přestože před utkáním si postěžoval, že týdenní herní prostoj mu rozhodně neprospěl.

"Přestávka potěší, ale já osobně bych raději hrál než odpočíval," tvrdil třicetiletý "bomber" před duelem. Sýkora si však v zápase počínal jako čerstvý dorostenec.

Po "oddechové" první třetině si ve 34. minutě na útočné modré vyměnil puk s Jillsonem a Pinc v kleci Liberce neměl proti jeho bombě šanci. Ve 49. minutě pak vypálil od modré a zvyšoval na 4:2.

Třicetiletý útočník se nakonec mohl stát i smutným hrdinou. Necelých pět minut před závěrečnou sirénou byl vyloučen za hákování, Liberec odvolal Pince a vyrovnal, avšak definitivní tečku udělal Špirko nekompromisní střelou z trestného střílení do šibenice.

Hokejisté Liberce i přes zlepšené výkony v poslední době stále zůstávají v propadlišti tabulky. Nedokážou vyhrát víc zápasů za sebou, v Pardubicích nepotvrdili tři body získané v pátek ve Zlíně.

Svou důležitost pro tým aspoň opět předvedl veterán Petr Nedvěd, který své soupeře zásoboval parádními přihrávkami. Takto se podílel na třech gólech Tygrů.

V neděli Bílí Tygři představili novou posilu defenzivy: šestadvacetiletého Kanaďana Matthewa Spillera. Ten přišel prozatím na měsíční zkoušku a pokud bude panovat spokojenost s jeho výkony, je pro něj připraven kontrakt do 30. dubna 2010.

"Je to urostlý hráč se zkušenostmi z NHL, měl by nám pomoci zejména v prostoru před brankou," uvedl liberecký manažer Ctibor Jech. Spiller měří 196 centimetrů a váží 106 kilo. Na kontě má bezmála 70 startů v kanadskoamerické NHL.