Vítkovickým gólmanům se se v posledních duelech nedařilo.

Vítkovickým gólmanům se se v posledních duelech nedařilo. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Vítkovice znovu střídaly brankáře, i tak dostaly další gólový příděl

• 3
Poslední zápas třetí čtvrtiny základní části extraligy prohrály Vítkovice v Třinci 1:6. Gólman Roman Málek tehdy přepustil své místo Filipu Šindelářovi po třech brankách. V pátek, ve 40. kole extraligy, které odstartovalo poslední čtvrtinu základní části soutěže, se vítkovičtí brankáři střídali znovu.

Ale ani to týmu v Českých Budějovicích nepomohlo. Ostravané tam prohráli znovu 1:6 – a přišli tak o první místo v tabulce.

Do branky tentokrát nastoupil jako první Filip Šindelář a inkasoval už po 93 vteřinách. Vítkovice sice ještě Viktorem Ujčíkem v 8. minutě odpověděly, ale to na domácí zdaleka nestačilo. Ti během dvou třetin nastříleli pět branek – a ve třetí části, kdy už v brance hostů stál Roman Málek, přidali šestou trefu.

"Ze dvou posledních dvou zápasů venku máme skóre 2:12. Tím je řečeno vše," uznal vítkovický útočník Viktor Ujčík, jediný vítkovický úspěšný střelec z minulých dvou zápasů. "Kde je problém, to bych si nechal pro sebe. Musíme si to všichni nechat projít hlavami, musíme začít úplně jinak."

Ale tragédii z druhé výrazné porážky v řadě Ujčík dělat nechtěl. "Taková série může potkat každé mužstvo. Prohráli jsme dva zápasy s týmy z popředí tabulky. Prostě ta deka na chvíli padla na nás," poznamenal Ujčík. "O to víc bude pro nás důležitá neděle. Musíme vyhrát," připomněl Ujčík domácí střetnutí s Litvínovem.