Velký souboj ukončila šťastná trefa

• 9
Třinec - Zarputile se třinečtí hokejisté hnali za vítězstvím v nedělní bitvě s Pardubicemi. Nezlomil je ani stav 1:3, jenže prohráli v prodloužení 4:5. Sezona jim skončila. Smutně opouštěli led, ale zase se na něj, vyvolávání fanoušky, vraceli. Hokejisté Třince sice prohráli, ale po veliké bitvě. "Chyběl nám kousek, vedli jsme 4:3, ale hostům pomohl náhodný gól," povzdechl si třinecký útočník Zdeněk Skořepa. Vyrovnávací branka byla opravdu nešťastná. Pardubický Petr Koukal nahrával zpoza branky a od nohy domácího obránce Petra Jančaříka se puk odrazil do sítě. Blažek poslal Pardubice do finále

"Je to smutné, když sérii rozhodne tak smůlovatý gól," podotkl trenér Třince Pavel Marek.

"Byl to náhodný gól," uznal jeho autor Petr Koukal, který tak vypjaté utkání ještě nehrál. "Chtěl jsem poslat puk kolem přední tyče, ale všichni se tam pohnuli, takže jsem nahrával k té zadní a spadlo to tam."

Petru Jančaříkovi nebylo do řeči. "Vůbec nemám náladu," řekl a rychle zmizel v šatně.

Pardubičtí vyrovnávali v přesilovce, když sudí velice přísně vyloučili Jana Marka. "Byl to pro mě hrozný pocit," řekl dravý útočník. "Bál jsem se, abychom nedostali gól a my ho dostali."

Marek je přesvědčený, že pykal za vymyšlený faul. "Trefil jsem Koukala do holenního chrániče, a to se nepíská." Rozhodčí ho vyloučili za sekání.

"Jeli jsme tady s cílem sérii zakončit," prohlásil pardubický trenér Jiří Seidl. "Zápas jsme si zkomplikovali ztrátou vedení, ale dotáhli jsme ho do vítězného konce. Ukázala se naše touha po vítězství."

Třinečtí hokejisté skončili celkově čtvrtí. Třinecký hokej přesto v této sezoně vybojoval medaili. Zasloužili se o ni junioři. Ti sice včera prohráli rozhodující finálový zápas v Kladně 1:3, ale skončili druzí.

Třinec - Pardubice 4:5 v prodl. (série 2:4)

Klíčové okamžiky:
1. Střelu Tomáše Pácala ve 29. minutě tečoval Petr Koukal a Pardubičtí vedli už 3:1.
2. Třinecký útočník Pavel Janků proměnil pátou šanci, ve 44. minutě doklepl puk za Svobodu - 4:3.
3. V čase 64:02 série končí, když se pardubický Tomáš Blažek trefil k pravé tyči.

Hvězda zápasu:
Tomáš Blažek. Pardubický útočník dal tři góly a v prodloužení rozhodl o postupu svého týmu do finále.

Smolař zápasu:
Petr Jančařík. Od nohy třineckého obránce se puk po Koukalově nahození odrazil do sítě, čímž Pardubice vyrovnaly na 4:4.