Uspět ve Znojmě? To se Kladnu povedlo předloni

Kladno - Zlomit statistiky. S takovým cílem včera ve čtyři hodiny odpoledne odcestovala směr Znojmo výprava kladenských hokejistů. Dnes od 17 hodin se na jihu Moravy hraje třetí utkání série předkola play-off extraligy. Středočeši zatím prohrávají 0:2 na zápasy. Utkání od třetí třetiny vysílá v přímém přenosu ČT4.

Datum, kdy Kladno ve Znojmě naposledy uspělo, musíte hledat v předloňském kalendáři. Přesněji: stalo se tak 4. února 2005. Z posledních osmi vzájemných duelů na znojemském ledě jich domácí vyhráli pět v základní hrací době a jedno v prodloužení. Kladno uspělo dvakrát.

"Přesto musíme pořád věřit. Oni vyhráli dvakrát u nás, my můžeme dvakrát vyhrát ve Znojmě," tvrdí navzdory nepříznivým číslům kladenský útočník Jaroslav Kalla.

Mužstvo se včera v deset hodin dopoledne sešlo k lehkému tréninku. Nebylo by lepší volno? "Pro psychiku ano. Jenže potřebovali jsme se vypotit," řekl kapitán Pavel Patera.

Právě on spolu s parťáky z elitní formace měl být hlavním trumfem Kladna. Jenže soupeř si nebezpečné hráče přísně pohlídal, a to především v přesilovkách.

"Znojemská hra ve třech i ve čtyřech byla velice dobrá," podotkl asistent kouče Petr Kasík. "Naše přesilovky už asi mají hodně přečtené."

Teď je potřeba rychle vymyslet něco účinného, nebo sezona končí...