Plzeňský Tomáš Slovák (uprostřed) se snaží ubránit zlínského Filipa Čecha.

Plzeňský Tomáš Slovák (uprostřed) se snaží ubránit zlínského Filipa Čecha. Gólman Marek Mazanec sleduje puk. | foto: Dalibor Glück, MAFRA

Přiznaná teč? O ní už nechci mluvit, durdí se plzeňský hokejista Slovák

• 0
I kdyby zítra skončil s hokejem, díky jednomu momentu je už - s nadsázkou -nesmrtelný. Vzpomínáte? 21. duben 2013, sedmé finále extraligy ve Zlíně. Domácí v poslední minutě za stavu 2:3 zoufale útočí a nahazují puk do třetiny. Končí v ochranné síti. Jenže plzeňský bek Tomáš Slovák přiznává teč. Jaké to gesto fair-play ve vyhrocené chvíli! Vzápětí Zlín vyrovnává, jde se do prodloužení... Až v něm Škoda slaví zlato.

"Ale já už se o téhle chvíli nechci bavit. Popsalo a řeklo se o ní strašně moc," reagoval ve středu rázně 34letý obránce Slovák.

To je pravda. Jako věřícího člověka vás za ten čin dokonce ocenil i kardinál Dominik Duka...
Víte, musím říci, že mě vůbec nenapadlo, jak moc se to bude rozebírat. Proto už o tom mluvit vůbec nechci. Teď už je nová sezona, čeká nás spousta zápasů.

Přesto. Lze si vůbec nevzpomenout na to jarní finále, až ve čtvrtek ve Zlíně vyjedete na led?
Samozřejmě, že se každému z nás nějaká vzpomínka z té série vybaví. Já osobně už se nemůžu dočkat, těším se.

Co se tedy vybaví vám?
Hlavně ta radost, když jsme mohli s chlapci nad hlavu zvednout mistrovský pohár. A atmosféra v šatně po utkání. Ale to vše se mi vybaví jen na chvilku, jinak už tenhle zápas beru jako každý jiný.

Pro zlínské fanoušky to asi tak nebude. Dá se čekat bouřlivá atmosféra, budou toužit alespoň po malé odplatě za prohrané finále.
I na to se těším. Na ledě soupeřů se já osobně dokážu ještě víc vyhecovat, když na nás publikum křičí. Navíc věřím, že i pár našich fanoušků do Zlína vyrazí a zase nám pomohou. Myslím, že pro všechny hokejisty je příjemné, když hrají v pořádné atmosféře.

Je nynější Zlín jiný než ten z minulé sezony?
Odešel gólman Sedláček, skončil obránce Hamrlík. Ale jinak většina hráčů zůstala, styl je stejný. Budou hrát rychle, přímočaře, okolo branky budou hodně nebezpeční.

Čím to, že vám se zatím daří víc na ledě soupeřů než doma?
V Plzni se na nás jako na mistra chce každý vytáhnout. My se zase snažíme doma tlačit víc dopředu, jenže góly teď nedáváme tak lehce jako v minulé sezoně. Ale netřeba propadat panice. Bude to dobré, musíme však dřít naplno, letos do toho dát ještě víc bojovnosti.

Překvapila vás vyrovnanost ligy?
Ano. A je to skvělé pro český hokej i pro fanoušky. Každé kolo je zajímavé, o překvapení není nouze. Jsem rád, že tady mužů hrát.