Vítkovický Roman Szturc se snaží protlačit puk do branky pod slávistickým...

Vítkovický Roman Szturc se snaží protlačit puk do branky pod slávistickým gólmanem Dominikem Furchem. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Vyčinili jsme si sami, přidali se i trenéři, vynáší Szturc z kabiny

• 0
Vítěznou branku hokejových Vítkovic v utkání proti Plzni vstřelil Roman Szturc. I jeho nabudil řev v kabině po zpackané první třetině. „První třetina nebyla podle našich představ. V kabině přišel o přestávce fén a potom už jsme hráli dobře,“ řekl Roman Szturc po výhře 3:2.

Kdo měl hlavní proslov?
Když jsme byli v kabině po návratu z ledu bez trenérů, tak jsme si vyčinili sami. Pak přišli trenéři a ještě nám přidali. Každý, kdo měl něco na srdci, kdo viděl, co se může zlepšit, tak to řekl.

Čím to, že jste rychle prohrávali 0:2?
První gól jsme dostali z přesilovky, u druhého jsme si nepomohli v rohu. Za jedním hráčem jsme jeli tři, nepomohli si, oni pak vystřelili a dorazili to. Ale bylo super, že jsme do konce třetiny snížili, protože jsme hráli šíleně. Ale dostali jsme se na dostřel, v kabině si důrazněji něco řekli, pak se to zvedlo. Za dvě střídání jsme dali dva góly.

Při vašem gólu jste se dral na branku jak buldok, i před vámi střílel Tomáš Svoboda bez velkého přemýšlení. Je to ten správný gólový recept?
Při té moji akci jsem šel, šel a došel až do branky. Každý trenér nám říká, ať zbytečně nekombinujeme, ať jdeme do brány, funguje to.

Po vašem gólu musel střídat plzeňský gólman Mensator. Víte, co se mu stalo?
Vjel jsem do něho a nevím, jestli si tam něco nešťastně přisedl. Šel střídat, takže dobrý asi nebyl. V každém případě v tom nebyl záměr, to se prostě stane.

Závěr jste tentokrát uhráli bez problémů. Už víte, jak na to?
Řekli jsme si, že se nezatáhneme, budeme se snažit hrát u nich, což se nám dařilo, a když už získali puk, tak jsme si na ně počkali ve středním pásmu.

A konečně jste zvládli obrat, že?
Bylo hodně zápasů, co jsme vedli a podělali jsme to. Je dobře, že jsme to tentokrát obrátili my.