Jakub Sklenář ze Slavie se raduje z gólu.

Jakub Sklenář ze Slavie se raduje z gólu. | foto: Michal Šula, MAFRA

Je to zbytečný, když doma nepotvrdíme výhru, řekl slávista Sklenář

• 19
Hokejový útočník pražské Slavie Jakub Sklenář byl v utkání 6. kola baráže s Českými Budějovicemi (1:3) jediným střelcem domácího celku. Poté, co se mu od kolena odrazila do sítě Knotova rána, zůstal dlouho ležet na zemi. Ale ani tento bolestivý gól výhru v Edenu nepřinesl, Slavia tak v baráži poprvé ztratila doma body. „Takhle to nejde,“ řekl Sklenář.

Kdyby Slavia jihočeský celek nakonec udolala, mezi těmito celky by byl už devítibodový rozdíl.

Jenomže Pražané nezvládli závěr třetí třetiny, dvakrát v závěru inkasovali a rozdíl se smrskl na tři body. Před druhou polovinou baráže je tak vše otevřené.

„Když jsme před třemi lety hráli play-out, zachránili jsme se už po pár kolech. Letos musíme bojovat až do úplného konce,“ uvědomuje si Jakub Sklenář.

Budějovice vlétly do utkání svižně. Po čtyřech minutách vedly a byly u všeho dříve. Zaskočily vás svou aktivitou?
Ani bych neřekl, že nás Budějky zaskočily. Spíš jsme my nezachytili začátek z naší strany. Naštěstí jsme to ustáli, v druhé třetině jsme vyrovnali, ale pak...

Bylo znát, že jihočeský tým nakoplo poslední vítězství nad Olomoucí?
Určitě je nakoplo, ale domácí zápasy si prostě musíme pohlídat. Takhle to nejde. Vyhrajeme v Chomutově a když to nepotvrdíme doma, tak je to úplně zbytečný.

Ladislav Marek z Českých Budějovic stíhá Juraje Valacha ze Slavie, jehož počínání sleduje brankář Dominik Furch.

Váš gól vypadal velmi kuriózně.
Ani jsem neviděl, jak puk skončil v síti. Potom, co mě to trefilo do kolena, jsem padnul na zem a dál nevím.

Dlouho jste se z ledu sbíral. Dal jste bolestivější gól?
Asi ne, ale bohužel nic nakonec neřešil.

Slavii opět chybělo několik opor, nehrál například Bednář, Tomica.
Chyběli moc, Tomba (Marek Tomica) do obrany a Jarda (Jaroslav Bednář) do útoku. Ale musíme je umět nahradit.

Baráž je přesně v polovině. Jak ji zatím hodnotíte?
Teď se to nehodnotí moc dobře. Mohli jsme si udělat větší náskok, což se nám nepodařilo, a tak nám nezbývá nic jiného než zabrat hned v úterý doma s Chomutovem.