jen za 49 Kč/3 měsíce

Reportáž skončila 28. 4. 2001 18:14

Skupina A:
BĚLORUSKO - ČESKO

Průběžné výsledky ostatních zápasů: Kanada - Norsko 2:0 (po I. třetině), Německo - Švýcarsko 1:1 (po II. třetině)
20:00
Ačkoli měl český tým po celou první třetinu výraznou převahu, 1:0 vedou Bělorusové, kteří využili svoji jedinou příležitost ke vstřelení gólu.
18:15
Reichel po Ručinského přihrávce jen těsně minul Mezinovu branku.
17:43
Ani Bělorusům přesilovka vůbec nevyšla, dokonce nevystřelili ani jednou na Hniličkovu branku.
15:43
Ujčík fauloval, také Bělorusové budou hrát přesilovou hru.
14:05
Největší šanci měl na konci přesilovky Ručinský, ale ve vzduchu tečoval puk nad Mezinovu branku.
12:08
Běloruský kapitán Andrijevskij zahákoval svůj český protějšek Reichela a český tým hraje už třetí přesilovku.
11:46
Čajánek se na druhé straně objevil sám před Mezinem, ale ani on neuspěl.
11:29
Hnilička se štěstím zlikvidoval Žurikovu ránu.
10:47
Hned po přesilovce se sám před Mezinem objevil Pilař, poslal puk mezi gólmanovy betony a trefil pouze tyčku!
09:31
Češi před Mezinem uzavřeli běloruský tým, ale neujaly se střely Kuby ani Vlasáka.
08:31
Kalužnyj držel Ujčíka a český tým bude mít v přesilové hře možnost srovnat stav.
07:57
Bělorusové se prosadili hned při první šanci. Čeští hráči propadli v obraně, od Andrijevského se dostal puk ke Skabelkovi a ten přesně mířil.
07:13
Většinu přesilovky odehrála Dopitova formace, ale i přes řadu šancí se neprosadila.
05:13
Paterova řada si vytvořila dvě šance, Bělorusové se osvobodily jen za cenu faulu. Na trestnou lavici odešel Karačun.
03:02
Reichel po hezké akci tvrdě vystřelil na Mezina, brankář chytající v neměcké lize se blýskl skvělým zákrokem.
02:07
Hnilička poprvé zasahoval, ale se střelou Antoněnka neměl nejmenší problémy. Čeští hokejisté hrají opatrně a brání hlavně střední pásmo.
0:01
Utkání začalo. Bělorusové začali velmi důrazně a několika prověřovacími zákroky ukázali, že nechtějí zůstat outsiderem.
Bělorusko nakonec nastupuju s tvrdým obráncem Ruslajem Salejem z týmu zámořské NHL Anaheim Mighty Ducks, který se rozhodl hrát navzdory prodělaného otřesu mozku.
Sestavy:
Bělorusko: Mezin - Romanov, Kopat, Salej, Chmyl, Jerkovič, Žurik, Staš, Mikulčik - Skabelka, V. Pankov, Andrijevskij - Kovaljov, Kalužnyj, D. Pankov - Starostěnko, Karačun, Antoněnko - Kolcov, Galčeňuk, Valuj.
Česko: Hnilička - Kubina, Špaček, Kuba, Kaberle, Pilař, Martínek - Dvořák, Reichel, Ručinský - Výborný, Dopita, Tomajko - Moravec, Patera, Procházka - Ujčík, Čajánek, Vlasák.