Zlínský kouč Rostislav Vlach zatím moc důvodů k optimismu nemá...

Zlínský kouč Rostislav Vlach zatím moc důvodů k optimismu nemá... | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Jak vzpružit zlínský útok? Kouč Vlach přeházel všechny formace

• 1
Posledních sedm třetin prohráli děsivým skóre 1:12 a s průměrem dvou branek na zápas jsou s Hradcem Králové a Karlovými Vary nejméně produktivním týmem hokejové extraligy. Skomírající ofenzivu zlínských vicemistrů mají vzpružit razantní změny ve složení útoků. Před víkendovými duely v Chomutově a Hradci Králové zůstali proti předchozí porážce s Vítkovicemi pohromadě jen tři dvojičky.

"Poslední dva zápasy nebyly herně špatné, ale v koncovce nám to nepadlo," vysvětluje rošády trenér Zlína Rostislav Vlach.

Jak se měnilo složení zlínských útoků

1. až 3. kolo: Balaštík, Leška, Köhler Honejsek, Čajánek, Veselý Okál, Holík, Čech Ondráček, Melenovský, Kubiš
4. až 8. kolo: Balaštík, Leška, Kubiš Ondráček, Čajánek, Veselý Honejsek, Holík, Čech Okál, Melenovský, Köhler
Pro páteční zápas v Chomutově: Okál, Leška, Veselý Balaštík, Holík, Kubiš Honejsek, Čajánek, Čech Ondráček, Melenovský, Köhler

Do prvního útoku k Leškovi se posunul tvrďák Okál. Podle čeho jste se řídili při skládání nových formací?
Vybírali jsme hráče s Jurajem (asistent Jurík) citem i podle jejich momentální formy, aby k sobě trošku pasovali. Až na Holíka ve druhém útoku hráli centři s aspoň jedním křídlem už dříve. Balaštík nastupoval několik utkání s Kubišem, Honejsek se vrátil k Čájovi, spolupráce Veselého s Lešounem fungovala už před deseti lety... Také jsme chtěli, aby kluci některé zažité stereotypy trochu odbourali.

Řekli k tomu něco i hráči?
Jsou profíci, neřeší to. Budou hrát, jak jim řekneme. A vždycky to můžeme vrátit zpátky.

Dva nejproduktivnější hráči minulé sezony Petr Čajánek a Ondřej Veselý mají tři kanadské body, respektive žádný. Slibujete si, že je změny nastartují?
Střelecky se jim nedaří. Na druhou stranu beru, že u starších hráčů graduje forma později. Začátek mají většinou ospalý. Doufejme, že se postupně budou zlepšovat a góly jim začnou padat.

Po čtvrtečním tréninku jste hráčům často něco dlouze vysvětloval. Zdá se, že současnou situaci berete vážně.
Pokud je to nutné, tak debatujeme. Nebyla to ale výjimka. Potřeboval jsem některým hráčům vysvětlit určité herní věci.

Od posledního vítězného zápasu s Brnem už nemáte k dispozici brankáře Štůralu. Pojede s vámi do Čech?
Ve středu zas chytal první ligu v Litoměřicích, takže ho nebereme. Uvidíme příští týden, kdy máme jenom jeden zápas. Záleží na Šumperku, jestli nám ho pustí. Přece jen tam má podepsanou smlouvu.

V posledních třech zápasech jste měli průměrně osm vyloučených a čtyřikrát jste inkasovali v oslabení. Řekli jste si k tomu něco?
Měli jsme pohovory. Hráče jsme na to upozorňovali. Kazí si tím celý zápas. S Vítkovicemi jsme měli první třetinu ve svojí režii. Nebýt oslabení ve druhé třetině, tak jsme zápas dotáhli k vítěznému konci.