Radek Smoleňák

Radek Smoleňák | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Konečně výhra. Čekání bylo dlouhé, přiznal hradecký kapitán Smoleňák

• 0
Zpočátku to žádná mimořádná hitparáda sice nebyla a na konci chvíli obava, aby se vše ještě nepokazilo. Nakonec ale přišla jasná výhra. Že byla poměrně jednoznačná, v danou chvíli nebylo pro hokejisty Hradce Králové zdaleka to nejdůležitější. Mnohem důležitější totiž pro ně na konci minulého týdne bylo, že konečně začali v extralize bodovat.

Po pátečním bodu z prohry v prodloužení včera přišlo vítězství 6:2 nad Litvínovem. „Bylo to dlouhé,“ komentoval sérii neúspěchů po výhře 6:2 nad Litvínovem kapitán Hradce Radek Smoleňák. Hradec před včerejším zápasem v extralize naposledy vyhrál na konci října, kdy v prodloužení porazil Kladno.

Náznak zlepšení Hradec předvedl už v pátek v Brně, kde Kometě uzmul bod, když při závěrečné power play dotáhl vymazání jejího dvoubrankového náskoku po dvou třetinách.

V následném prodloužení sice Mountfield neuspěl, ale po čtyřech předcházejících porážkách alespoň bodoval. A včera k tomu konečně přidal výhru, v zápase dvou trápících se mužstev zdolal předposlední Litvínov.

V Brně Hradec dlouho prohrával i proto, že domácí byli lepším týmem. Poslední třetina to ale změnila. „Tým ukázal charakter, bodu si vážíme a je pro nás cenný,“ uvedl Tomáš Martinec, jeden z dvojice hlavních koučů Mountfieldu.

Včera před sebou Hradec měl sice méně kvalitního soupeře. ale zase do zápasu šel s vědomím, že koho jiného než právě Litvínov by měl za dané situace porazit. Na začátku zápasu bylo znát, že ani jeden tým není v pohodě. Hradci pak pomohl od modré čáry pokus Pilaře, útočníka dočasně a úspěšně předělaného na obránce, který skončil za Honzíkem.

A pak jim asi také pomohla přestávka. Po úvodním buly se totiž k puku dostal kapitán Smoleňák, všem ujel a vydařeným blafákem dal gól. Potřeboval na to jen šest vteřin. Tento moment Hradec nastartoval, soupeře začal přehrávat, několikrát přímo drtil a šance přicházely. Proměnil tři a vítězství bylo blízko.

„Postavili jsme v ní základ k našemu vítězství, škoda jen, že jsme si to zkomplikovali několika vyloučeními,“ uvedl Petr Svoboda, jeden z asistentů hlavních trenérů týmu.

Litvínov v poslední třetině snížil na rozdíl dvou branek, chvíli kousal, ale Mountfield už se nedal.