Prusek byl při znojemské premiéře střídán

• 5
Pardubice - Na ledě vydržel jen osmadvacet minut a po čtvrtém pardubickém gólu odjel na střídačku. Tak vypadala premiéra brankáře Martina Pruska ve znojemském dresu. "Takhle jsem si to určitě nepředstavoval. Ale stalo se. Pardubice hrály v přesilovkách dobře, daly góly a v polovině zápasu bylo rozhodnuto," řekl Prusek v rozhovoru pro ČTK.

Po čtvrtém inkasovaném gólu jej trenéři vystřídali a jeho místo zaujal Petr Přikryl. Ani on však prohře nezabránil a Znojmo na východě Čech prohrálo 0:5.

Právě v početní výhodě domácí o zisku tří bodů rozhodly. Devětadvacetiletého brankáře překonal při přesilovce již ve čtvrté minutě Michal Mikeska, v osmnácté Milan Hejduk a i čtvrtý gól Petra Sýkory ve 29. minutě padl v momentě, kdy jeden ze
znojemských hráčů seděl na trestné lavici.

"Pardubice jsou tím známé, že přesilovky umí. Je ale pravda, že měly i štěstí, což my dnes ne. Možná, že kdybychom dali gól na 1:2, tak to mohlo být jiné. To je ale jen možná," krčil rameny Prusek, jenž přenechal své místo Přikrylovi na pokyn trenérů.

"Já nejsem zvyklý sám z branky odjíždět. Čekám, až když dá trenér pokyn," vysvětlil mistr světa z Lillehammeru 1999. Znojemští trenéři Miloslav Hořava a Jan Votruba ale hráče, který se má pokusit zacelit mezeru po odchodu Tomáše Vokouna do Finska, z prohry nevinili.

"Trénoval s námi dvakrát a pak šel do takového utkání. Moc jsme mu nepomohli," řekl Votruba na dotaz ČTK.

Zda se Prusek do branky Orlů postaví i v nedělním domácím utkání proti Plzni, to v Pardubicích ještě říci nechtěli. "Teď po zápase je moc brzy na takové rozhodnutí. Vzhledem k tomu, že Slávik má natažené tříslo, tak chytat bude Prusek, nebo Přikryl," dodal Votruba.

Brankář s řadou reprezentačních zkušeností by podle některých informací mohl ve Znojmě zůstat až do konce sezony. Ve Vítkovicích jsou totiž spokojeni se službami Marka Pince, jenž se v této sezoně dokonce prosadil i do reprezentačního týmu. Pruska však nejistota moc netrápí.

"Vůbec nevím, co bude dál, a ani to neřeším," mávl rukou. Jasno by však mělo být již v příštím týdnu, kdy má extraliga pauzu kvůli turnaji evropských mistrů Super Six
v Petrohradu.

Gólman Ottawy, který v době výluky zámořské NHL působí ve Vítkovicích, byl zapůjčen zatím na dvě utkání Orlům.