Plzeňský brankář Dominik Pavlát | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

Plzeňský brankář Pavlát dal na Slavii gól, v Olomouci se zranil Konrád

• 4
Brankář hokejistů Plzně Dominik Pavlát v generálce na nový ročník extraligy na ledě prvoligové pražské Slavie vstřelil gól a zpečetil výhru 4:2. Nešťastně naopak skončil domácí duel s Hradcem Králové pro slovenského gólmana Branislava Konráda z Olomouce, který byl v čase 52:14 zasažen bruslí do krku a po zásahu záchranářů skončil v nemocnici. Zápas byl za stavu 3:1 pro hosty předčasně ukončen.

Nováček nejvyšší soutěže Kladno bez zraněného Jaromíra Jágra prohrálo v Liberci 1:3, Litvínov zdolal doma Karlovy Vary 3:1 a brněnská Kometa zvítězila ve Zlíně 4:3 v prodloužení.

Plzeň v Edenu prohrávala po 72 sekundách po brance Lukáše Žejdla, ale ještě v první třetině odpověděl v přesilové hře Filip Přikryl a ve 37. minutě otočil stav Tomáš Mertl. Za 33 vteřin sice vyrovnal Filip Vlček, ale po 74 sekundách třetí třetiny vrátil Indiánům vedení Filip Kuťák a v čase 55:53 trefil prázdnou branku přes celé hřiště Pavlát.

„Kluci říkali, že jsem dal více gólů, než někteří hráči za celou přípravu. Ale ne, vážně, na to jsem vůbec nekoukal, já jsem byl rád, že jsme vyhráli, protože jsme teď neměli povedené zápasy. Cením si, že jsme se z toho dostali takto před ligou, a myslím, že je to důležitá výhra,“ řekl klubovému webu Pavlát.

„Puk schovaný mám, uzmul mi ho a popsal (masér a kustod) Kuba Vais. A jestli budu něco platit do kasy? No, asi mě to nemine,“ dodal jednadvacetiletý Pavlát.

„Neskutečné, úžasné! Věřím, že hokejové servery toho dnes budou plné a obrovská gratulace už jen za to, že se o to pokusil. Další komentář je zbytečný, ten gól sám o sobě mluví za vše,“ dodal útočník Kuťák.

Hradec Králové se ujal vedení v 18. minutě díky přesilovkové trefě Aleše Jergla, který ve druhé třetině po vyrovnání Rostislava Olesze opět vrátil Mountfieldu náskok. V závěru druhé třetiny zvýšil Kelly Klíma. V 53. minutě došlo ke zranění Konráda a duel byl ukončen.

„Byl zasažen bruslí do oblasti krku. V tuto chvíli náš brankář podstupuje vyšetření v nemocnici a je mimo ohrožení života,“ uvedl olomoucký klub na svém facebookovém profilu.

Kladno dostal v Liberci do vedení v 8. minutě Tomáš Pitule, ale na konci úvodní části otočili stav Jakub Klepiš s obráncem Lukášem Dernerem. Výsledek dovršil už ve 23. minutě Adam Najman.

V Litvínově na vedoucí branku Františka Lukeše rychle odpověděl ve 13. minutě také v přesilové hře obránce Martin Rohan. Ještě v první části vrátil Vervě v další početní výhodě náskok Patrik Zdráhal, který další faul Energie potrestal i ve 38. minutě a dovršil výhru.

Kometa v závěru ztratila ve Zlíně vedení 3:1 a jedenáct sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal obránce Ondřej Němec, který s Brňany získal v letech 2017 a 2018 mistrovské tituly. V čase 63:49 rozhodl z trestného střílení útočník Radovan Pavlík.

Bílí Tygři Liberec - Rytíři Kladno 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 16:57 Klepiš, 17:47 Derner (Ivan), 22:49 Najman (Šír, Rychlovský) - 07:42 Pitule (Melka).

Bílí Tygři Liberec Kváča (Pavelka) – Šmíd, Melancon, Vitásek, Štibingr, Derner, Ivan – Birner, Filippi, Ordoš – Vlach, Jelínek, Zachar – Záborský, Klepiš, Faško-Rudáš – Rychlovský, Najman, Šír – Klapka

Rytíři Kladno Bow (Stahl) – Donaghey, Beránek, Funk, Suchánek, Kehar, Dotchin – Ciampini, Hlava, Kristo – Melka, Kubík, Hajný – Plekanec (C), Pitule, Machala – Bílek, Beran, Račuk

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 01:12 Žejdl (Vlček, Kern), 36:51 Vlček (Krejčí) - 15:47 Přikryl (Kodýtek, Čerešňák), 36:18 Mertl (Marcel), 41:14 Kuťák (Kodýtek), 55:53 Pavlát. Rozhodčí: Bejček, Jaroš – Flégl, Komárek.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – Krejčí, Havel, Barák, Hovorka, Veber, Zelingr, Duda – Kafka, Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Kern – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Šteiner, Brož

HC Škoda Plzeň Furch (32. Pavlát) – Čerešňák, Kindl, Graňák, Jiříček, Lang, Kaňák, Kvasnička – Bulíř, Mertl, Kuťák – Blomstrand, Kodýtek, Schleiss – Kantner, Přikryl, Malát – Marcel, Soukup, Slanina

PSG Berani Zlín - HC Kometa Brno 3:4P (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)

Branky: 29:42 Fořt (Mikúš), 57:54 Köhler, 59:49 Němec (Mikúš, Suhrada) - 32:05 Horký (Zaťovič), 44:07 Mallet (Kučeřík, Haščák), 49:15 Rákos (Kollár), 63:49 Pavlík. Rozhodčí: Šudoma, Vrba – Kučera, Vašíček.

PSG Berani Zlín Kašík (Huf) – Suhrada, Němec, Trška, Ferenc, Novotný, Gazda, Hamrlík – Mikúš, Fořt (C), Vopelka (A) – Köhler, Honejsek, Šlahař – Hejcman, Fryšara, Okál – Sebera, Sedláček, Karafiát

HC Kometa Brno Tomek (Klimeš) – Kučeřík, Roth, Ďaloga, Holland, Gulaši, Mikyska, Bartejs – Zaťovič, Holík (C), Horký – Haščák, Krištof, Mallet (A) – Kusko, Kollár, Pavlík – Magee, Rákos, Šoustal

HC Verva Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)

Branky: 11:13 Lukeš (Pospíšil), 18:11 Zdráhal (Kudrna, Estephan), 37:14 Zdráhal (Kudrna) - 12:44 Rohan (Plutnar, Kupčo). Rozhodčí: Micka, Petružálek – Dědek, Hnát.

HC Verva Litvínov Godla (Klika) – Demel, Irving, Stříteský, Hrbas, Kolář, Balinskis, Baláž – Pospíšil, Hübl "C", Lukeš "A", Kudrna, Estephan, Zdráhal, Straka, Sukel, Jarůšek, Stehlík, Gerhát, Zygmunt, Havelka

HC Energie Karlovy Vary Habal (Dybal) – Rohan "C", Plutnar, Hanousek, Dlapa, Weinhold, Havlín, Vodička – Krajčík, Hladonik, Miškář, Kupčo, Průžek, Kulich, Beránek "A", Pořízek, Šik, Sloboda, Redlich "A", Osmík, Adámek

HC Olomouc - Mountfield HK 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 32:41 Olesz (Kolouch) - 17:20 Jergl (Pavlík), 35:36 Jergl (Smoleňák), 39:02 Kelly Klíma. Rozhodčí: Koziol, Cabák – Lukš, Gančařík.

HC Olomouc Konrád (Lukáš) – Ondrušek (C), Černý, Řezníček, Švrček, Rašner, Škůrek – Klimek, Nahodil, Tomeček – Ostřížek, Knotek, Navrátil – Strapáč, Kolouch, Olesz – Burian, Káňa, Kucsera

Mountfield HK Lukeš (Kiviaho) – Nedomlel, Blain, Gaspar, Pavlík, Kalina, McCormack, Jank – Smoleňák (C), Cingel, Jergl – Lamper, Lev, Orsava – Pilař, Lalancette, Oksanen – Klíma Kevin, Koukal, Klíma Kelly