Jakub Sedláček

Jakub Sedláček - Hokejový brankář Jakub Sedláček. | foto: Jan Karásek, MAFRA

Posledních deset minut už jsem nemohl, říkal zlínský hrdina Sedláček

Poslední vteřiny zápasu provázely ovace ve stoje, ještě dlouho po něm skandovali nadšení fanoušci jméno brankáře Jakuba Sedláčka.

Osmnáctiletý zelenáč měl hlavní podíl na tom, že zlínští hokejisté pokořili mistra. Zlikvidoval všech 43 slávistických pokusů, domácím proto na cenné vítězství 1:0 stačila osamocená trefa útočníka Stanislava Balána.

"Sedla znám, takže mě nepřekvapilo, jak chytal. Byl výborný," vysekl domácímu brankáři poklonu asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

Sedláček opravdu zářil. Občas měl štěstí, jako při Bednářově ráně do tyčky, ale jinak z něj vyzařovala jistota a spolehlivost. Vůbec nešlo poznat, že chytá teprve potřetí v sezoně a celkově pošesté.

"Posledních deset minut už jsem ale nemohl," přiznal Sedláček. "Přišla velká návštěva, špatně se mi dýchalo. Bylo to náročné."

Kromě čistého konta měl domácí mladík ještě jeden důvod k radosti. Slavia rovněž nasadila osmnáctiletého brankáře - Dominika Furcha.

Také on chytal výborně, ale prestižní souboj přece jen zvládl lépe zlínský talent.

"Díky tomu, že Dominik chytal, má pro mě výhra větší cenu," poznamenal Sedláček. "Na blížící se reprezentační sraz jsem na rozdíl od něj pozvánku nedostal. Třeba přijde příště," věří.

O rozhodující branku zápasu se ve 13. minutě postaral centr Balán. Do útočného pásma zavezl puk Michal Pšurný a přenechal jej spoluhráči, který rozjásal necelých pět tisícovek diváků.

"Zavřel jsem oči a vystřelil," popsal recept na vítězný gól Balán, který netypicky nastoupil s mřížkou na obličeji. "Minule v Liberci jsem dostal pukem do obličeje, mám na něm osm stehů," vysvětlil.

Zlínský tým proti Slavii potvrdil, že doma je nejlepší z celé extraligy. Jako jediný bodoval v každém utkání, kromě porážky v prodloužení od Českých Budějovic vždy získal tři body.

"Jsme rádi, že doma nám to tak šlape. Můžeme si jen přát, abychom v tom pokračovali i nadále," podotkl Balán.