Po třech porážkách přišla exhibice

• 4
Plzeň - Sedm gólů za 40 minut! Exhibice! Hokejisté Plzně ve včerejším 39. kole extraligy rozdrtili doma Kladno 7:2 a po třech porážkách se dočkali tří bodů. Ty je ponechaly v bezprostředním kontaktu s pozicí zaručující play-off. „Dvě třetiny byl z naší strany excelentní,“ prohlásil spokojeně plzeňský asistent Radim Rulík.

„Domácí nás jasně přehráli. Zápas nám vůbec nevyšel,“ povzdychl si kladenský kouč  Petr Tatíček.

Už po první třetině bylo hotovo. Lasselsberger rozprášil soupeře třemi góly, další trefu sudí neuznal pro úmyslné hraní bruslí. „Byli jsme hodně nabuzení,“ mínil plzeňský centr Jaroslav Kracík.

První dvě trefy zařídil centr Moravec. Úvodní branku vstřelil zblízka sám, v oslabení pak precizně přihrál Zelenkovi, který jen nastavil hokejku a kotouč usměrnil za Orctova záda. A ve 12. minutě pálil v přesilovce po ledě od modré bek Pulpán.

Jeho parťák Cartelli mu vzápětí schoval puk v rukavici - jako památku na premiérový gól v extralize. „Rád zaplatím. Ani jsem nemířil, do sítě to spadlo náhodou,“ přiznal Lukáš Pulpán.

Kladno dvě třetiny zápasu připomínalo hloupého učedníka. Po páté trefě z hole Padělka prchl rozezlený Orct z branky a přepustil místo Musilovi. Toho ale ještě do druhé pauzy překonali Tvrdoň a Matějovský. Oba střelci pálili z bezprostřední blízkosti. „Ani jsem ten gól neviděl. Ptal jsem se kluků, kam to spadlo,“ uvedl Radek Matějovský.

Kladno se připomnělo pouze v úvodu třetího dějství. V rozmezí jediné minuty skórovali Patera a Bílek. „Plzeň se uspokojila. Byl to z naší strany jen záchvěv, otočit zápas už nešlo,“ uznal asistent Tatíček.

Domácí mrzelo jen to, že nepomohli gólmanu Málkovi k čistému kontu. „Že bychom Roman šetřili? To ne. A on by to asi ani nepochopil,“ pousmál se kouč Rulík. „Nezažil jsem, že by se takový náskok ještě prohospodařil,“ řekl Kracík. A vzápětí doplnil: „Ale taky nepamatuji, že bychom za dvě třetiny nastříleli sedm branek. Pak už to byl zápas o ničem. Bylo by lepší, kdyby skončil po dvou třetinách.“

Plzeň po porážkách s Pardubicemi, Znojmem a Spartou zabrala. V pátek cestuje do Vítkovic a o den později hostí před televizními kamerami Zlín. „Ten zápas musíme vyhrát. Už kvůli tomu, co nám u nich provedl gólman Murín,“ připomněl Kracík umyslné posunutí branky zlínského brankáře v předchozím vzájemném utkání.

Jeho kousek koneckonců pravidelně připomíná i klip na kostce, která visí nad ledem plzeňského stadionu.