Momentka z extraligového utkání Pardubice - Litvínov

Momentka z extraligového utkání Pardubice - Litvínov | foto: Michal Klíma, MAFRA

Pardubičtí hokejisté jedou do Litvínova, znovu budou improvizovat se sestavou

• 0
Podaří se jim po dvou nepovedených utkáních zase zabrat? Extraligoví hokejisté HCEaton Pardubice dnes zajíždějí do severočeského Litvínova.

Letos se soupeři potkají na ledě už potřetí, ve čtvrtém kole vyhrál Litvínov doma 3:1, v sedmnáctém se Pardubice revanšovaly alespoň v prodloužení 4:3.

Podle trenéra Eatonu Josefa Jandače i přesto existuje možnost, že na sebe soupeři něco nového vymyslí. On sám na tréninku rázně maloval hráčům herní varianty, které by měly být tím správným receptem na body proti týmu kouče Roberta Reichla.

"Litvínov hraje doma dobře, i když poslední zápasy tam až takové výsledky nedělal," sdělil Jandač, podle nějž je Litvínov silný hlavně v ofenzivě. Naposledy porazil na Zimním stadionu Ivana Hlinky Vítkovice 3:1, ale předtím nedokázal před vlastními diváky vstřelit Karlovým Varům a Liberci ani branku.

"Teď prohráli v Brně, a tak určitě budou chtít napravit dojem. My ale v Litvínově první vzájemný zápas prohráli, takže jim to chceme vrátit," řekl Jandač.

Pardubice budou muset znovu improvizovat se sestavou, hrát nebude zraněný Pineault a takřka vyloučen je i start Špirka. Snad poprvé v sezoně trenér připustil, že by mu stačily i dva body: "Prodloužení nám moc nešla, takže tuhle statistiku bych chtěl změnit," uvedl. Utkání 30. kola začíná v 17.30.