Pardubičtí fanoušci nás vždy nabudí, říká Sup

• 14
Praha - Rekordní návštěva sezony, parádní atmosféra, už tradiční převaha fanoušků Pardubic. Na ledě ale v extraligovém šlágru jasně dominovali hokejisté Slavie. Lídr lehce zdolal úřadujícího mistra 5:1. "Hlavně závěr se nám povedl," řekl slávistický útočník Michal Sup. Dal dva góly a je v čele tabulky střelců.

Pardubičtí hráči vám ovšem chybami ke gólům docela pomohli, že?
Myslím, že jo. Ale Tomáš Divíšek ten první dobře vybojoval. Já jsem jen zakončoval. (chvíli mlčí) Docela dobře.

Blafákem a pak střelou zdálky jste si polepšil na devět gólů. Spolu s plzeňským Padělkem jste nejlepšími střelci extraligy.
Moc to nevnímám. Vždycky jsem byl nakonec druhý nebo třetí. Třeba to teď vyjde. Ale to je daleko.

Co podle vás rozhodlo zápas?
V první třetině nám pomohl brankář Franěk, pak jsme dali gól. To byl jeden rozhodující moment. Potom přišly dva góly z přesilovek, tím jsme se dostali nahoru.

Pardubice však na začátku třetí třetiny snížily.
Do třetí třetiny jsme šli vlažněji, i když jsme ji nechtěli podcenit. Říkali jsme si, že i my to dokážeme obrátit z 0:3. Ale dali jsme čtvrtý gól a pak už to bylo v klidu.

Byl pro vás zápas snazší o to, že Pardubicím chybí gólman Lašák a místo něj chytal mladík Hylák?
Myslím, že ne. Je jedno, jaký je tam gólman. Snažíme se střílet, aby něco pustil.

Pocítili jste nějak, že jste v neděli v Kladně ztratili neporazitelnost?
Myslím, že ne. Bouřka nebyla, to utkání jsme neuhráli. Před každým zápasem průběžně měníme taktiku.

Ovšem zápasy Slavie s Pardubicemi jsou proslulé silnou rivalitou. Táhnou se v nich osobní souboje?
Osobně tohle vypouštím. Nevím, jak je to u ostatních kluků.

Do Sazka Areny přijela spousta pardubických fanoušků. Chvílemi to vypadalo, že nehrajete doma.
Možná je to lepší, víc nás to nabudí. Ale naše fanoušky je slyšet. Musím je pochválit.