PARDUBICE - PLZEŇ
1. března 2004 v 17 hodin

1. utkání čtvrtfinálové série komentuje Michael Langr

34:20
Hosté se v přesilovce vůbec nedostali do pásma, puky ztráceli už ve středu pole a zmohli se jenom na dvě nahození.
32:20
Petr Sýkora je vyloučen za nedovolené bránění. Hosté se mohou v přesilovce dostat do tempa.
31:53
Paroulek našel na modré Cartelliho, jeho ránu Svoboda kryje.
31:34
Cartelli sekl holí Blažka, hraje se dál.
30:07
Pardubice ve druhé třetině zcela opanovaly ledovou plochu a zaslouženě otočily skóre, hosté se nedostali do pořádné šance.
28:56
Důras hledal v nájezdu dva na jednoho Švíka, ale přihrávka neprošla, z rychlého protiútoku zkoušel z úhlu Málkovu pozornost Petr Sýkora, ale plzeňský gólman vykryl prostor u levé tyče.
28:02
Průcha našel do prostoru najíždějícího Michala Sýkoru, ale přihrávka mířila na brusli. Přesto se dostal domácí bek ke střele, ale zblízka mířil nad.
27:25
Chvilka klidu. Upevňuje se Svobodova branka, která byla vychýlena ze svého postavení.
26:59
Tentokrát se hosté ubránili, ale pardubický nápor je drtivý.
24:59
Hosté nestíhají. Na Málka najížděl Dopita a chvíli na to je vyloučen Důras za držení. Další přesilovka Pardubic.
24:26
Pištek využívá přesilovku - 3:2. Málek dlouho odolával, zneškodnil střely Dubna, Lubiny a Petra Sýkory, ale na Pištekovo zakončení po milimetrové Dubnově přihrávce nemohl dosáhnout.
22:29
Kracík zapomněl hůl pod Mikeskou a plzeňský hráč je vyloučen. Domácí mohou v přesilovce strhnout vedení na svou stranu. Pardubice zredukovaly sestavu na tři útoku. Vedle Dopity a Blažka hraje Průcha.
22:04
Pardubice vyrovnávají - 2:2. Dopita nabil Blažkovi a jeho tvrdou ránu Málek neudržel v lapačce.
21:25
Domácí vstoupili do druhé části mohutným náporem.
20:47
Málek nadvakrát zneškodnil střely Petra Sýkory, jehož před brankou našel Divíšek.
20:01
Byla zahájena 2. třetina. Podle zpráv ČT ztratili domácí dva hráče, Koláře a obránce Lužu. Pro Koláře prý po střetu z konceúvodní části skončila sezona, má zpřetrhané vazy.
20:00
Konec 1. třetiny. Pardubice se dostaly v přesilovce pět na tři do vedení, ale hosté po dvou rychlých gólech překvapivě vedou 2:1. Zejména při Špaňhelově brance si domácí brankář Svoboda vybral slabší chvilku. Plzeň zatím hraje bez respektu, dobře bruslí.
19:50
Matějovský bleskově obkroužil branku, ale Svobodův pravý beton byl u tyče včas.
18:05
Čáslava fauloval kolenem Dobrovolného - hosté hrají první přesilovku.
17:29
Lubina se natlačil až téměř před Málka, ale obránce Dobrovolný jej včas odstavil.
17:10
Svoboda drží naděje domácích. V jeho lapačce končí povedená Cartelliho rána.
16:25
Plzeň po překvapivém obratu kontroluje hru. Domácí se ne a ne rozjet do patřičného tempa.
14:15
Plzeň otáčí skóre - 1:2. Špaňhel vypálil z uctivé vzdálenosti přes obránce a puk se od Svobodova betonu překvapivě odrazil do sítě.
13:19
Cartelli vyrovnává - 1:1. Plzeňský obránce ujel z pardubického náporu do přečíslení dva na jednoho s Paroulkem, vypálil a jeho rána těsně nad ledem prošla za Svobodova záda.
12:32
Hosté se ubránili.
12:18
Po pravém křídle ujel hostující Vostřák, vypálil z těžkého úhlu, ale Svoboda musel zasahovat.
11:38
První minutu Plzeň ubránila.
10:32
Dopita se dobstal do šance, střelu Málek vyrazil. Dopita ale puk dobruslil a bruslí jej rozehrál. Clonil před Málkem, kde jej fauloval Krajíček - napadení. Další přesilovka Pardubic.
09:48
Koukalova řada se usadila za Málkovou brankou a svým typickým způsobem zatápěla plzeňské defenzívě. Přerušeno proto, že spoluhráč zasáhl plzeňského gólmana Málka holí.
08:45
Další zakázané uvolnění Pardubic. Hosté důsledně forčekují a domácí hokejisté mají problémy s rozehrávkou.