Olomoucký Tomáš Houdek (v červeném) v utkání proti Kometě Brno.

Olomoucký Tomáš Houdek (v červeném) v utkání proti Kometě Brno. | foto: MAFRA

Přestávka nám přijde vhod, věří olomoucký obránce Houdek

• 0
Poprvé v extraligové sezoně ofenzivní bek Tomáš Houdek po zranění skóroval, k tomu přidal i asistenci a minizápas skončil na plusovém bodu. Přesto pomohl jen mírnit drsnou domácí porážku olomouckých hokejistů od Mladé Boleslavi na 3:6.

Po nejhorším výkonu svého týmu v sezoně nehledal výmluvy: „Zápas se nám vyloženě nepovedl. Reprezentační přestávka přijde vhod.“

Zápas jste začali mizerně, už při prvním střídání jste inkasovali...
Už první střídání napovědělo. Nemůže se stát, že hráč hned v první minutě pojede sám na branku. Zaspali jsme. Celkově nás předčili v bruslení, důrazu. Nejhorší zápas sezony, co jsme odehráli.

Rychlý gól byla včasná facka, jenže vás neprobudila.
Pořád to byla první minuta zápasu, měli jsme 59 minut a měli jsme hrát úplně jinak. Ale nešlo nám bohužel nic. Nevím, čím to je.

Zkuste na to přijít. Výkon Olomouce byl až netypický. Bez dobrého bruslení, ani jste se nesráželi. Proč chyběly základní atributy hry, která vás v sezoně dosud zdobí?
Neodpovím vám na to, čím to bylo, ale máte pravdu, nesráželi jsme se. Hráli jsme špatně bez důrazu. Nejsme tým, který někoho přehraje hokejově, musíme hrát svoji hru: nedat nikomu prostor a hrát do těla, což jsme vůbec neplnili.

Mladá Boleslav vám ujížděla do brejků. Bylo těžké je zachytávat?
Oni hrají chytře na brejky, mají rychlé útočníky. To jsme věděli, ukazovali jsme si to na videu. Na to se nedá vymlouvat, to si musíme pokrýt. Je pravda, že nám z rychlých brejků hodně ujížděli. Je vidět, že mají dobrý tým. Hraje se proti nim těžko.

V závěru jste se třemi góly téměř vrátili do zápasu. Je to před reprezentační pauzou malé plus?
A jo, aspoň máme lepší pocit, že to neskončilo pět nebo šest nula. Aspoň něco. Už jsme hráli trošku vabank, i beci se zapojovali dopředu. Něco tam napadalo. Možná trošku polevili, už si mysleli, že to mají jisté, tak jsme jim tam něco dali.

Připsal jste si gól a asistenci. Jak se cítíte po návratu po zranění?
Fyzicky to není ono. Předchozí zápasy jsem se necítil moc dobře, teď už je to trošku lepší. Věřím, že v pauze potrénuju a pak to bude ještě lepší.

Pauza přijde vhod i týmu, že?
Jo. Poslední dva zápasy byly z naší strany fakt špatné. Dáme se dohromady, musíme hrát jako zápasy předtím, kdy jsme sbírali body.