Ondřej Veselý (vpravo) v duelu s Třincem. Ilustrační foto.

Ondřej Veselý (vpravo) v duelu s Třincem. Ilustrační foto. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Na Boleslav jsme se víc připravovali, říkal budějovický hokejista Veselý

• 0
Pokaždé se tak snadno nejlepší hráč zápasu v hokejové extralize nevybírá. Ondřej Veselý z Budějovic byl po duelu s Boleslaví jasný.

První gól svého týmu na 1:2 dal v oslabení a druhý na 4:2 ve 41. minutě pět vteřin po skončení přesilovky hostů.

Za faul na něj nařídili sudí ve 36. minutě trestné střílení. Opět v oslabení Mountfieldu.  Budějovice vyhrály
5:4 v prodloužení.

Jaké vůbec bylo tohle utkání?
Víc jsme se na něj připravovali, protože je to Mladá Boleslav, proti které nám to doma moc nejde a naopak jí se tady daří. Říkali jsme si, že musíme hrát víc zezadu. Jenže jsme dostali hned dva góly a museli jsme dotahovat.

Pak jste zápas ve druhé třetině otočili a vedli jste už čtyři dva. Soupeř ale dokázal vyrovnat.
Ve třetí třetině jsme měli chvilkový výpadek a stav zápasu se zase srovnal. Museli jsme hrát prodloužení a naštěstí tam jsme utkání rozhodli. Dali jsme gól z přesilovky.

Čím si vysvětlujete výpadek týmu ve třetí třetině, kdy soupeř vyrovnal stav čtyři dva na čtyři čtyři?
Nevím. To si musíme rozebrat. Ale dostali jsme gól v přesilovce soupeře. Z naší strany tam bylo hodně faulů. V oslabení nehrajeme špatně, ale z nějaké přesilovky soupeř gól dá. Vyrovnávací gól na čtyři čtyři přišel hodně rychle. Asi jsme se na to měli ještě líp připravit a dvougólový náskok jsme měli udržet.

Vy jste dal Mladé Boleslavi tentokrát dva góly. Můžete je přiblížit?
Byly podobné, protože jsme hráli v oslabení. Jednou přeskočil puk obránci hokejku a najel jsem z úhlu. Odtud jsem vystřelil golfákem. Druhý gól byl podobný. Jen jsem šel do kličky a střílel jsem přes hráče.

Ještě na vás bylo trestné střílení. Neměl jste chuť jet ho sám?
Chuť možná jo. Ale trenér to vidí jinak. V tréninku se trefují jiní hráče, takže tam postavil toho, kterému se nejvíce daří.

Takže byste si na nájezd věřil?
Věřil. Když jsem dal první gól, tak sebevědomí jsem měl. Ale on to udělal Míca (poznámka: spoluhráč Micka) docela dobře, akorát ten gól z toho nebyl.

Byla příprava na dva zápasy pod Jaroslavem Jágrem v něčem jiná?
V Ostravě jsme se nemohli nějak moc připravovat, protože jsme tam přijeli pozdě. Předtím byl jen jeden trénink. Řekli jsme si jen něco v kabině. Na trénování není moc času, ale máme něco natrénováno. Hráli jsme pak trochu víc zezadu a zbytečně jsme nikam nechodili.