Mistr se topil už od čtvrté vteřiny

P l z e ň - "Hoďte tam ručník," skandoval na mistra po střechu našlapaný plzeňský stadion na začátku třetí třetiny. Domácí vedli 6:0 a Vsetín kráčel ke své nejtěžší porážce v extraligové historii. Plzeň načala hosty už po neuvěřitelných čtyřech vteřinách, kdy se trefil Špaňhel. Ve 36. minutě nevydržel vsetínský gólman Čechmánek. Během čtyř minut třikrát inkasoval a raději odjel na střídačku.

Domácím se dařilo vše, na co sáhli a začali si dovolovat parádičky. Kořínek si několikrát vyměnil puk s Vostřákem, jenž ho napálil do branky. Plzeňský kapitán Řezníček nastoupil k jubilejnímu pětistému zápasu, ale kvůli vyloučení nedohrál.

Branky a nahrávky: 1. Špaňhel (Sedlák), 32. Pospíšil (Antoš, Špaňhel), 34. Volák (Kořínek), 36. Kořínek (Špelda), 38. Vostřák (Kořínek, Geffert), 42. Antoš (Pospíšil), 58. Musil - 52. Dopita (Pardavý, Kuboš). Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 4:6, navíc Řezníček, Stantien, Zábranský 5 minut a do konce. Využití: 1:0. Diváků: 8600 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 4:0, 2:1. Vývoj skóre: 6:0, 6:1, 7:1.
Plzeň: Salfický - Čech, Řezníček (21. Dobrovolný), Špelda, Hanzlík, Černošek, Vlček - Špaňhel, Straka, Sedlák - Vostřák, Kořínek, Geffert - Volák, Pospíšil, Antoš, od 41. navíc Jeslínek, Musil, Jelen.
Vsetín: Čechmánek (36. Pešat) - Tesařík, Zábranský, Jaškin, Srdínko, Zubíček, Suchý - Pardavý, Dopita, Tomajko - Karamnov, Stantien (21. Vozdecký), Bělohlav - Mařák, Žajgla, Paroulek, od 41. Kucharczyk, Cech, Kuboš.