Máme teď štěstí, říká Burger

Ostrava - Vítkovický hokejista Jiří Burger ztratil v letní přípravě šest týdnů kvůli zlomenému kotníku. Říká, že tréninkové manko stále dohání. Přesto střílí góly a přihrává. V sedmnácti zápasech už Burger nasbíral stejně jako kolega z útoku David Moravec 18 bodů (6+12). V kanadském bodování extraligy je sedmý. Při nedělním vítězství nad Litvínovem 3:0, získal další dva body za gól a přihrávku.

Série neporazitelnosti se vám protáhla na osm zápasů...
Ano? Ani nevím, nepočítal jsem to. Každopádně jsme po špatném začátku spokojení. Chyby jsou, ve Vsetíně jsme vedli o dva góly a nakonec jen remizovali, nebo když jsme doma nad Budějovicemi vedli ještě v poslední minutě a nevyhráli. Ale vcelku jsme spokojení.

Proti Litvínovu jste měli skvělý nástup, po pěti minutách jste vedli 2:0...
Litvínov v sobotu hrál, měl za sebou dlouhou cestu, chtěli jsme rozhodnout na začátku. To se povedlo.

Ve druhé třetině měl soupeř dost šancí, znovu vás podržel brankář Trvaj. Je to tak?
Jirka chytá fantasticky, nebýt jeho, tak jsme se na vítězství nadřeli mnohem víc.

Vstřelil jste docela šťastný gól, jak jste situaci viděl z ledu?
Přihrával jsem na Davida Moravce. Ani nevím kdo z Litvínovských si puk srazil do brány, takže opravdu šťastný gól.

Vaší pětce se hodně daří...
Máme štěstí, nějaké góly dáváme. Hrajeme ale pro tým a chceme vyhrávat jako tým. Není důležité sledovat, kdo zrovna góly dává.

Co kotník, který jste si v létě zlomil?
Šest neděl jsem tehdy netrénoval, bylo to znát. I teď se necítím úplně dobře, zkraje sezony pobolíval, ale když se vyhrává, tak se vše hojí mnohem líp.