Lukáš Krenželok

Lukáš Krenželok | foto: Michal Šula, MAFRA

Jágr je taky jenom člověk, řekl slávistický hrdina Krenželok

• 1
Nejdřív na začátku třetí třetiny vyrovnával na 2:2, jeho hlavní chvíle ale přišla v osmé sérii "nekonečného" penaltového rozstřelu. Kouč Růžička na něj křikl, ať jde na led. "Tak jsem šel a dal to," usmíval se po výhře 4:3 na nájezdy slávistický útočník Lukáš Krenželok.

Byl to ale zápas jak na houpačce, že?
To ano. První třetinu jsme hráli dobře, ve druhé jsme měli výpadek a oni byli furt u nás, takže jsme dostali v šatně pořádně sprdnuto. Tak jsme začali do nich chodit a vyplatilo se. Uhlídali jsme tu jejich pětku. I když... Udělali body, ale pokryli jsme je.

Je to pořád výjimečný duel, když proti vám stojí Jágr, Plekanec či Židlický a nebo spíš už ligový kolorit?
Už je to normální. Víme o jejich lajně, hlídáme ji, ale ty ostatní útoky mají normální, takže s těmi se prostě hraje. Nebojíme se, že tam mají Jágra, protože on je taky jenom člověk.

Na začátku prodloužení ale docela řádil.
Tam to byl kolotoč, ale bylo z naší strany samozřejmě schválně, aby pak přestali a my udeřili (smích). Nájezdy pak byly jako celý zápas na houpačce. Chvíli měli navrch oni, chvíli my, ale zvládli jsme to a připsali si důležité body.

Co říkáte na diváky, přišlo jich přes 14 tisíc.
Prostě paráda, je to rozdíl, než když přijdou tři tisíce lidí, jako chodí na naše jiné zápasy. Navíc to byl hokej nahoru dolů, musel se líbit.