Momentka z přípravného duelu Kometa Brno vs. Slovan Bratislava.

Momentka z přípravného duelu Kometa Brno vs. Slovan Bratislava. | foto: Marie Stránská, MF DNES

Z kádru brněnských hokejistů vypadli Svoboda s Dlapou

• 16
Z jejich šatny se nesly oslavné písně a hokejisté Komety Brno si je užívali plnými doušky. Na veselí ve čtvrtek měli nárok, zvládli totiž i třetí přípravný zápas na domácím ledě a před 4 218 diváky porazili Trenčín 4:2.

„Jsem spokojený, utkání bylo z obou stran ve vysokém tempu a měli jsme více střel i šancí než soupeř,“ mnul si ruce trenér Alois Hadamczik.

Jeho svěřenci přitom museli nejprve dotahovat. Už ve třetí minutě se z mezikruží prosadil hostující Jakúbek a Trenčín vedl v DRFG Areně 1:0. Kometa však skóre brzy otočila dvěma rychlými zásahy o pět minut později. Nejprve se z protiútoku prosadil Jan Hruška a patnáct vteřin na to prostřelil trenčínského gólmana Jana Cháberu, který působil poslední čtyři roky v Kladně, obránce Jozef Kováčik.

Trenér HC Kometa Brno Alois Hadamczik (vlevo) s asistentem Kamilem Pokorným na...
Střídačka Komety Brno při utkání se Slovanem Bratislava.
Hokejisté Komety Brno zakládají útok v utkání se Slovanem Bratislava.

Zkraje druhé části pak vedení navýšil po skvělém Kaberleho pasu Vojtěch Němec, a přestože si Malec srazil do vlastní branky Hudcův přízemní pokus, poslední slovo měl stejně bronzový tým loňského ročníku extraligy.

Pojistku na 4:2 přidal ve třetí části ze samostatného úniku Petr Mrázek a domácí se radovali. „Kdybychom využili další šance, zápas by vypadal ještě jinak,“ prohodil Kováčik.

Kaňkou na výhře je zranění útočníka Hynka Zohorny, jenž si zlomil malíček na ruce. Trenérům se zároveň pomalu rýsuje sestava pro novou sezonu. V Brně skončil obránce Ondřej Dlapa, jenž zkouší štěstí v Chomutově, a útočník Tomáš Svoboda, který zřejmě zamíří do Třebíče.

Další z celkem 11 přípravných zápasů sehraje Kometa příští týden v úterý doma s Vítkovicemi.