Klíma mohl střelci vzít vítězství

Praha - Oba se těšili ze hry s Vladimírem Růžičkou, slávistickým trenérem. Oba stáli včera proti sobě v zápase Slavie s Litvínovem, jeden Růžičkovi pomáhal, druhý ho málem zničil. Slávista Viktor Ujčík a litvínovský Petr Klíma zažili poslední minutu na ledě. Slavia držela stav 4:3, Klíma vystřelil od modré a pět vteřin před koncem skončil puk v brance. Ale rozhodčí gól neuznal.

Slavia vyhrála díky Ujčíkovi, který před pěti lety tvořil s Růžičkou nejlepší dvojici ligy. Dal všechny čtyři góly.

Ale v tomhle zápase slávistům chyběla suverenita a klid, velkým dílem kvůli Klímovi. Téměř čtyřicetiletý veterán, jenž zažil Růžičkovy časy v Litvínově a v Edmontonu, včera Slavii skoro sebral vyhraný zápas.

Nejdřív zářil Ujčík. Už nezní ironicky, když slávističtí fanoušci svého hrdinu ženou pokřikem: "Ujčík gól!" Jeden z elitních střelců ligy se letos trápí. Před včerejším zápasem dal jenom sedm gólů. Ale včera stihl tři za první třetinu. Soupeřova branka jako by se před ním sama otevírala.

Poprvé dorazil puk po střele od modré, podruhé u tyčky švihnul puk ze země pod břevno.

Potřetí dostal přihrávku před prázdnou branku. Klidně kotouč napálil a zvedl ruce.
Slavia vedla 3:0, měla zápas pod kontrolou. Litvínovský kapitán Klíma ale zvedl soupeře k odporu. V poslední minutě druhé třetiny sebral slávistům puk ve středím pásmu, jel sám na brankáře Málka a dal gól. Už to bylo jenom 3:2.

V poslední třetině scházely čtyři minuty do konce, když v přesilovce doklepnul puk do branky. Prohru přesto neodvrátil. To proto, že za Slavii znovu hrál Viktor Ujčík - střelec. Vítězný gól dal bekhednem zády k brance.