Kladenští utnuli černou sérii

• 1
Kladno - Hokejisté Kladna v zápase 17. kola extraligy zlomili sérii nezdarů a v prodloužení vyválčili dva body proti Třinci. Ani to jim však nepomohlo k odpoutání ze dna tabulky. "Přestože jsme nakonec vyhráli, nejsem spokojen," řekl kladenský asistent Miloslav Hořava. Jeho svěřenci posedmé v sezoně dovedli zápas do prodloužení, a počvrté vyhráli, ovšem výkonem neoslnili.

"Na hráčích byla patrná obrovská nervozita, zejména přesilovky byly tragické. I když od druhé třetiny nastalo v naší hře mírné zlepšení, na tři body to znovu nestačilo," posteskl si Hořava.

Třinec je zatím v extralize nejlepším týmem na cizích kluzištích, v Kladně to však potvrzoval jen v úvodní části. Po hrubce Dlouhého se ujal vedení, když Nosek prostřelil zblízka bezmocného Orcta. Puk z hokejky téhož hráče v úvodu druhé části zazvonil o tyč kladenské branky, jenže to už se domácí začali zvedat.

Hlavním tahounem celku byl centr Pavel Patera, hrající v modrobílém dresu poslední zápas před podpisem smlouvy v ruském Omsku.

"Jako jeden z prvních začal hrát protihráčům do těla. Dokázal, že je hráč světové třídy a zařídil, že jsme utkání zremizovali," ocenil Hořava služby útočníka, jenž tentorkát nastoupil s Kyselou a Geffertem na křídlech.

Právě tato řada byla u obou kladenských gólů v normální hrací době. Nejprve Kysela našel před brankou Lakosila Gefferta, a ten bekhendem srovnal na 1:1, poté Patera geniálně prostrčil puk na Kyselu, který odpověděl na Skořepovu trefu v početní převaze.

"Při vedení 2:1 jsme mysleli na víc než bod, ale nedokázali jsme uhlídat Paterovu formaci," pozvzdychl si třinecký kouč Antonín Stavjaňa a vysvětlil, proč je jeho mužstvo venku tak úspěšně. "Vyhovuje nám, když se domácí nutí do tlaku, protože máme vynikající hráče do brejků."

K těm se Třinec v Kladně dostal především v závěrečné části. V ní domácí vrhli veškeré síly do útoku a gólman Orct tak dostal šanci odčinit své zbytečné vyloučení, které předcházelo druhému gólu soupeře.