Útočník Karlových Varů Martin Zaťovič padá po souboji s jedním z plzeňských soupeřů. | foto: Martin Stolař, MAFRA

Karlovarský útočník Zaťovič střelbu na Plzeň trénoval

• 0
Z tahouna karlovarské juniorky náhradníkem v prvním týmu Energie. Že pár kroků mezi šatnami zabere Martinu Zaťovičovi tolik let, to si při stěhování svých věcí do extraligové skříňky nemyslel ani teď už pětadvacetiletý útočník.

Vždyť už před čtyřmi lety odehrál za Karlovy Vary téměř celou sezonu. Na pevné místo v sestavě si však musel ještě nějaký čas počkat.

A taky na góly, na které si v mládežnických kategoriích tak zvykl. O to šťastněji se pak mohl tvářit po druhém ze západočeských derby.

"Konečně mi to tam znovu začalo padat," usmíval se v pátek večer po zápase s Plzní, ve kterém dal poslední dva góly z pěti domácího týmu. "Je to úžasné, snad mi to vydrží. Zrovna ve čtvrtek jsem střelbu trénoval, takže jsem rád, že to bylo k něčemu dobré. Doufám, že se nezastavím na těch čtyřech brankách, ale že mi to bude střílet dál. Stejně musím pořád makat, protože místo v týmu nemám nikdy jisté."

Ve formaci se střelcem Hruškou a šikulkou Pechem doslova létal po ledě. Se šrámem na bradě od hokejky Michala Dvořáka. Někdejšího spoluhráče, který se vrátil před pár lety zpátky do Plzně. "Hlavně, že jsme vyhráli," mávne jen rukou.

Pod výhru se podle něj podepsal především karlovarský gólman Lukáš Mensator. "Celou poslední třetinu skvěle vychytal," vysvětluje.

Pravda. Nebýt skvělých zákroků Mensatora nevydrželo by vedení 3:2 jeho týmu příliš dlouho. "Každý tým, který inkasuje vedoucí branku, se snaží co nejdřív vyrovnat. My jsme se na to hodně soustředili.

Báli jsme se, aby se znovu neopakovalo to první kolo, kdy jsme o výhru přišli dvě minuty před koncem utkání. Jsem rád, že se nám to dnes podařilo, čímž jsme jim tu poslední porážku oplatili," říká Zaťovič.

V pátek večer by také kvůli tomu mohl při výčtu skvělých výkonů domácí soupiskou listovat dál.

"Předvedli jsme výborný týmový výkon. Hráli jsme opravdu výborně nahoru. Ve třetí třetině jsme se dostali pod tlak, ale všichni jsme se upřeli na hru dozadu, a to rozhodlo," říká Zaťovič.