Jenáček: Vyloučení jsem si hodně vyčítal

• 2
Vsetín - Dvě minuty prodloužení si odtrpěl na trestné lavici. Každým okamžikem čekal, že jeho vyloučení soupeř potrestá brankou. Útočník hokejového Vsetína Martin Jenáček však čtvrtý zápas baráže o místo v extralize nakonec rozhodl pro svůj tým. V nájezdech se prosadil jako jediný a srovnal stav série hrané na čtyři výhry na 2:2.

"Při nájezdu už jsem na vyloučení vůbec nemyslel. Přál jsem si, abych pomohl našemu vítězství," vzpomínal třicetiletý útočník před dnešním pátým zápasem, který od 17 hodin hostí Vsetín.

Prohrávat 1:3 na zápasy, to už by se asi těžko otáčelo, že?
Asi jo. Osobně bych věřil pořád, máme velkou sílu. Ale nevím, jak by se s tlakem vypořádali mladší spoluhráči.

Spadla z vás nervozita?
Spíš kámen ze srdce. Dotahovat takovou ztrátu by bylo příliš stresující. Důležitý bude pondělní zápas.

Provází sérii i zákulisní boj nebo zákeřnosti na ledě?
Je to celkem vypjaté, ale s tím se dalo počítat. Potyčky budou vrcholit, už jde do tuhého. Myslím, že atmosféra je srovnatelná s play-off.

Už jste hráli před vlastními i soupeřovými fanoušky. Jak byste srovnal vsetínské a ústecké prostředí?
Hlavně u nás doma byla atmosféra úžasná. Čekal jsem podobnou i v Ústí. Přišel tam sice plný dům, ale diváci byli chladnější. Nebyli tak výrazní jako naši. Ti jsou pro nás šestým a občas i sedmým hráčem. Už se těším, co připraví tentokrát.

Co baráž rozhoduje?
Každý gól, každá chyba. Většinou hloupá.

Jako třeba vaše vyloučení v prodloužení minulého zápasu?
Hrozně jsem si to vyčítal. Když jsem viděl z trestné lavice obrovskou domácí šanci, už jsem ji očekával v bráně.

Jaký očekáváte další vývoj série?
Stále si myslím, že se nejspíš bude hrát i sedmý zápas. Snad budeme mít štěstí v koncovce. Doma začneme určitě aktivněji, než v prvním zápase. Ofenzivním pojetím se pokusíme přinutit Ústí k chybě a tu pak potrestat.