Jan Hlaváč

Hlaváč úřadoval hned v prvním utkání. V poslední vteřině

• 0
Teprve v pondělí na Kladně poprvé trénoval po příletu z Ameriky, to však Janu Hlaváčovi nezabránilo, aby v pátek rozhodl extraligový zápas se Zlínem. V prodloužení trefil výhru 3:2.

Vůbec na něm nebyla patrná dlouhá zápasová přestávka. Zkušený útočník Jan Hlaváč byl ve svém prvním letošním utkání nesmírně aktivní, těch střel co vyslal.

Nakonec ale upoutal především ve dvou okamžicích.

Poprvé když ho protihráč Jaroslav Balaštík trefil hokejkou do obličeje a bylo z toho krvavé zranění.

A podruhé, když v poslední vteřině prodloužení zápas rozhodl. Kladno díky jeho trefě vyhrálo nad Zlínem 3:2. "Dali jsme góly a pak jsme začali hrát zbytečně pasivně. Chtěli jsme pouze bránit náskok a to je špatně," řekl po utkání Jan Hlaváč.

Povedl se vám start z říše snů. To byl opravdu gól na poslední chvíli.
Podařilo se mi vystihnout rozehrávku soupeře a natlačil jsem se před bránu. Pak už to byl jen o patřičném důrazu.

Zápas poprvé od začátku března. Jak se vám hrálo?
Docela slušně, síly trochu ubývaly až v závěru, ale nebyl to problém. Mrtvý budu až zítra a uvidíme, co to se mnou udělá, protože nás čeká dlouhá cesta na vítkovický led.

Jiné angažmá než v Kladně jste nezvažoval?
Tak to vůbec. Naprosto mi to tady vyhovuje, v Kladně se už cítím jako doma.

Jakým způsobem jste se v zámoří udržoval v kondici?
Přes léto jsem chodil na led s Filipem Kubou nebo Václavem Prospalem, byli tam i další kluci. Jakmile ale začaly kempy před NHL, musel jsem vzít zavděk tamní odborářskou ligou. Radši jsem tam nastupoval s krytem přes obličej (smích).