Kapitán Hradce Králové Jaroslav Bednář s pohárem pro vítěze Mountfield Cupu.

Kapitán Hradce Králové Jaroslav Bednář s pohárem pro vítěze Mountfield Cupu. | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hradec znovu ovládl domácí turnaj, Pardubice přetlačil v prodloužení

• 3
Hokejisté Hradce Králové triumfovali i na druhém ročníku přípravného Mountfield Cupu. V rozhodujícím souboji přetlačili domácí hráči rivala z Pardubic a po výhře 2:1 v prodloužení si pojistili první příčku v tabulce. O vítěznou trefu se postaral lotyšský útočník ve službách Hradce Andris Džerinš.

Přes pět tisíc fanoušků se přišlo podívat na letní hokejové derby. Jejich oblíbenci si ale hned v úvodu zavařili vyloučením, velkou šanci Poulíčka ale zhatila nepřesnost střely. Aktivita se poté přenesla na hole hradeckého mužstva, pokusy Jarůška a Bednáře ale zastavil pohotový Martin Růžička v kleci Dynama.

Tlak svěřenců trenéra Václava Sýkory se stupňoval ve druhé dvacetiminutovce, i díky nedisciplinovanosti hostů se měli Růžička se svými obránci co ohánět. Dvojnásobnou přesilovku si nakonec vyzkoušely oba týmy, shodně je však nezužitkovali a na první gól tak musela solidně zaplněná Fortuna Aréna nadále čekat.

Skóre se pohnulo až ve třetím dějství. Po pětačtyřiceti minutách hracího času se na modré čáře napřáhl hradecký bek Zdeněk Čáp, puk ještě změnil směr po teči Lukáše Cingela a na takový pokus nemohl Růžička stačit. Pardubickým se však povedlo východočeské derby zdramatizovat, mezi kruhy střílela švihem letní posila Sasha Treille a nedal brankáři Pavelkovi šanci.

Z prodloužení neuběhla ani půlminuta a o vítězi bylo rozhodnuto. Kanadský obránce Dynama Ty Wishart chyboval při rozehrávce a nalil Andrisu Džerinšovi. Lotyšský reprezentant vypálil nekompromisně nad Růžičkovu lapačku a ukončil poslední zápas turnaje.

Pardubice obsadily nakonec až třetí místo za pražskou Spartou. Poslední čtvrtá příčka patří reprezentaci Jižní Koreje.