Hráči Hradce se radují z gólu.

Hráči Hradce se radují z gólu. | foto: ČTK

Myšlenky na Spengler Cup? Nejdřív chce Hradec vyzrát na Olomouc

• 2
Hokejisté Hradce po reprezentační přestávce prohráli s Třincem 2:3 po prodloužení. Toto zaváhání se pokusí napravit v pátek od 18 hodin proti Olomouci. Poté už budou jejich myšlenky směřovat do Švýcarska, kde se představí na Spengler Cupu.

Výkon proti třineckým ocelářům nebyl ideální, přesto Hradec dokázal nepříznivý stav 0:2 ve třetí třetině vyrovnat na 2:2. Prodloužení však nezvládl a získal pouze bod. „My jsme neodehráli dobré utkání, nemohli jsme se do toho dostat. Soupeř byl padesát minut lepší v pohybu, my jsme postrádali nasazení, bojovnost, emoce. To k nám tentokrát nepřišlo, zahráli jsme dobře pouze deset minut a to je málo,“ hodnotil výkon asistent trenéra Hradce Pavel Hynek.

Červeného jízda, už je třetí

Začátek sezony to příliš nenaznačoval, ale v posledním měsíci Rudolf Červený předvedl náramnou gólovou i bodovou jízdu. Útočník hokejového Mountfieldu se gólem, který vstřelil tři minuty před koncem zápasu s Třincem a kterým vyrovnal na 2:2, prostřílel už na třetí příčku mezi extraligovými kanonýry.

Těm hradeckým s šestnácti brankami vládne a totéž platí i o kanadském bodování, kde mu v celé extralize patří pátá příčka. Současným počtem bodů už nyní překonal své osobní extraligové maximum. „Každý bod je dobrý, navíc proti tak kvalitnímu celku. Chtěli jsme samozřejmě i druhý, ale nevyšlo to. Je to samozřejmě škoda, doma bychom body pouštět neměli, ale teď už s tím nic nenaděláme,“ lituje v současnosti nejproduktivnější hráč druhého týmu extraligové tabulky.

Červený se ke svému osobnímu rekordu v kanadském bodování prokousával jen velmi zvolna. Za patnáct zápasů, tedy za téměř polovinu dosud odehraných, si připsal jen šest bodů za čtyři góly a dvě asistence. Pak se jeho čísla začala zvyšovat rychleji, ale tu pravou explozi odstartoval až přesně před měsícem.

Od zápasu ve Vítkovicích, který se hrál 21. listopadu, totiž nasbíral šestnáct bodů a stačilo mu na to jen deset utkání. V nich také nastřílel osm gólů, plnou polovinu své letošní bilance. Výsledek? Osmadvacátým kanadským bodem si už nyní vylepšil své sezonní maximum. Dosud jím bylo 27 bodů ze sezony 2015/16.

Mountfield měl v utkání k ideální formě, již měl před reprezentační přestávkou, dost daleko. Přesto, že se po zranění do sestavy vrátil Jiří Šimánek. Ani na střídačku se však nevešli uzdravení Lukáš Vopelka a Tomáš Zigo. Trenéři mají pro Spengler Cup více možností, jak hýbat se sestavou.

„Už před reprepřestávkou se mužstvo začalo dávat dohromady, doléčili jsme zranění. Po dlouhé době jsme měli kompletní útok. Ke Spengler cupu zatím nesměřujeme, naše myšlenky se upírají k zápasu s Olomouci. Máme ještě jeden zápas doma, který musíme zvládnout, pak můžeme uvažovat o Spengler Cupu,“ řekl Hynek.

Páteční utkání bude pro Hradec poslední extraligové v letošním roce. V posledním vzájemném utkání Olomouc dokázala Mountfield 1:0 přehrát a přerušit dvanáctizápasovou šňůru proher s ním.

Olomouckým hokejistům se v letošní sezoně zatím daří dobře, když jim překvapivě patří šesté místo extraligové tabulky. V posledním kole dokázali v Litvínově otočit nepříznivý stav a nakonec se radovali z vítězství 3:2 po samostatných nájezdech.

„Před sebou máme ještě jeden zápas, takže na Spengler Cup ještě nemyslíme. Musíme porazit Olomouc, teprv poté můžeme myslet na cestu do Švýcarska,“ uvedl střelec vyrovnávací branky proti Třinci Rudolf Červený.